Головна / Новини культури / Відбувся творчий звіт учнів та викладачів Сокальської школи мистецтв ім. Віктора Матюка

Відбувся творчий звіт учнів та викладачів Сокальської школи мистецтв ім. Віктора Матюка

Творчий звіт учнів та викладачів Сокальської школи мистецтв ім. Віктора Матюка – то завжди свято душі для сокальчан, коли маємо змогу доторкнутися до неповторних паростків мис­тецтва. Бо саме ця школа, яка має глибокі і шляхетні традиції, вже не одне десятиліття виховує з одного боку талановитих музикантів, для яких музика, згодом стає фахом, а з другого – величезну когорту молоді, яка для самовиховання, розширення свого світогляду і просто задля інтелігентності, навчалася у цьому мистецькому закладі. Нині, окрім навчання грі на інструментах, вокалу, у Сокальській школі мистецтв є художнє, театральне, хореографічне відділення. Картини юних художників гості могли оглянути у вестибюлі Со­кальського народного районного дому, а от все інше – відбувалось на сцені. Гостів звіту українськими мар­шами, танцювальною музикою у стилі ретро вітав народний духовий оркестр під керівництвом Петра Криштофа.

Хорове мистецтво завжди слави­лося у цьому мистецькому закладі, його міцні підвалини заклали ще перші керівники Сокальської музичної школи Іларіон Далик та Павло Крук. А нині гармонією і багатоголоссям тішать хорові колективи: хлопчиків (керівник Леся Капелусь), учнів старших класів та хоро­ва капела викладачів (Марія Дубик). З особливим шармом галицької шляхет­ності звучали пісні на слова та музику Ігоря Білозіра "Від Бога" та на слова Д. Павличка і музику О. Білаша "Впали роси на покоси" у вико­нанні вокального ансамблю викладачів.

Струни скрипки чи бандури промов­ляли до наших сердець, навіть без слів. Тому так щиро присутні вітали ансамбль скрипалів (Ярослав Стефанишин), дует скрипалів у складі викладачів школи Ірини та Ольги Крикавських, лауреата обласного конкурсу Соломію Міщій. А також лауреатів обласного конкурсу: ансамбль бандуристів (Надія Кузій), тріо бандуристок у складі Надії Кузій, Галини Мульки, Марії Дубик, юну бандуристку Олену Пікунову.

Як добре, коли рідну школу не забувають її вихованці. Варіації на тему "Кампанелли" Ніколо Паганіні виконував на баяні лауреат всеукраїнських конкур­сів, студент Львівського музичного учи­лища Богдан Андрійчук. Також хлопець заграв дуетом зі своєю колиш­ньою викладачкою Іриною Караман. Гарно зву­чали музичні твори у виконанні піаністки Антоніни Дзісь, сопілкаря Вікторії Пономаренко, саксофоніста Дмитра Омеляна та трубача Тараса Батіга.

Несподіванка – коли на сцені район­ного народного дому звучить арія, та ще й з улюбленої української опери "Запорожець за Дунаєм", яку виконав шестикласник Станіслав Козловський, котрий полонив глядачів не лише своїм голосом, а й артистизмом. Юний акор­део­ніст Назар Куртяник виступав уже не на одній сцені в Україні і за її межами. Він переможець і лауреат багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Його, щирими оплесками і вигуками "браво!", вітали сокальчани за талано­вите виконання "Зоряного вальсу".

Фольклор – то чисті глибокі джерела нашої української автентичності. І до нього ми мали змогу доторкнутися, відчути прадавню красу наших гаївок, маївок, побачивши хороводи Сокаль­щини "А вже весна красна" у виконанні фольклорного ансамблю під керівниц­твом Тетяни Гнатюк.

В мистецьку канву концерту дуже гарно вплелися виступи читців. П`яти­класник Віталій Шамборовський, як справжній гуморист, розсмішив усіх чудовим виконанням "сердитого" моно­логу (гуморески) Павла Глазового "Про культуру і халтуру". Аж стрепену­лася душа, коли лауреат обласного конкурсу читців, п`ятикласниця Наталія Шевчук декламувала поезію "Була ти, була і єси".

Після класичних, хорових фоль­клор­них творів цікаво зазвучали твори у виконанні естрадного ансамблю (Юрій Капелусь), де сучасність і ретро гармо­нійно переплелися.

Також окрасою творчого звіту були виступи юних танцюристів.

Високу оцінку роботі викладачів та учнів Сокальської школи мистецтв дали митрофорний протоієрей Ярослав Кащук та в. о. начальника відділу з питань культу­ри, охорони культурної спадщини, туризму та релігії РДА Мирослава Михайлюк.

Звичайно, про майстерність вихо­ванців школи судити спеціалістам, але те, що кожен твір був виконаний від душі і серця, те, що цей концерт був прони­заний духом українства, може під­твер­дити кожен присутній у залі. Браво!

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nine + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!