Творчий звіт учнів та викладачів Сокальської школи мистецтв ім. Віктора Матюка – то завжди свято душі для сокальчан, коли маємо змогу доторкнутися до неповторних паростків мистецтва. Бо саме ця школа, яка має глибокі і шляхетні традиції, вже не одне десятиліття виховує з одного боку талановитих музикантів, для яких музика, згодом стає фахом, а з другого – величезну когорту молоді, яка для самовиховання, розширення свого світогляду і просто задля інтелігентності, навчалася у цьому мистецькому закладі. Нині, окрім навчання грі на інструментах, вокалу, у Сокальській школі мистецтв є художнє, театральне, хореографічне відділення. Картини юних художників гості могли оглянути у вестибюлі Сокальського народного районного дому, а от все інше – відбувалось на сцені. Гостів звіту українськими маршами, танцювальною музикою у стилі ретро вітав народний духовий оркестр під керівництвом Петра Криштофа.
Хорове мистецтво завжди славилося у цьому мистецькому закладі, його міцні підвалини заклали ще перші керівники Сокальської музичної школи Іларіон Далик та Павло Крук. А нині гармонією і багатоголоссям тішать хорові колективи: хлопчиків (керівник Леся Капелусь), учнів старших класів та хорова капела викладачів (Марія Дубик). З особливим шармом галицької шляхетності звучали пісні на слова та музику Ігоря Білозіра "Від Бога" та на слова Д. Павличка і музику О. Білаша "Впали роси на покоси" у виконанні вокального ансамблю викладачів.
Струни скрипки чи бандури промовляли до наших сердець, навіть без слів. Тому так щиро присутні вітали ансамбль скрипалів (Ярослав Стефанишин), дует скрипалів у складі викладачів школи Ірини та Ольги Крикавських, лауреата обласного конкурсу Соломію Міщій. А також лауреатів обласного конкурсу: ансамбль бандуристів (Надія Кузій), тріо бандуристок у складі Надії Кузій, Галини Мульки, Марії Дубик, юну бандуристку Олену Пікунову.
Як добре, коли рідну школу не забувають її вихованці. Варіації на тему "Кампанелли" Ніколо Паганіні виконував на баяні лауреат всеукраїнських конкурсів, студент Львівського музичного училища Богдан Андрійчук. Також хлопець заграв дуетом зі своєю колишньою викладачкою Іриною Караман. Гарно звучали музичні твори у виконанні піаністки Антоніни Дзісь, сопілкаря Вікторії Пономаренко, саксофоніста Дмитра Омеляна та трубача Тараса Батіга.
Несподіванка – коли на сцені районного народного дому звучить арія, та ще й з улюбленої української опери "Запорожець за Дунаєм", яку виконав шестикласник Станіслав Козловський, котрий полонив глядачів не лише своїм голосом, а й артистизмом. Юний акордеоніст Назар Куртяник виступав уже не на одній сцені в Україні і за її межами. Він переможець і лауреат багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Його, щирими оплесками і вигуками "браво!", вітали сокальчани за талановите виконання "Зоряного вальсу".
Фольклор – то чисті глибокі джерела нашої української автентичності. І до нього ми мали змогу доторкнутися, відчути прадавню красу наших гаївок, маївок, побачивши хороводи Сокальщини "А вже весна красна" у виконанні фольклорного ансамблю під керівництвом Тетяни Гнатюк.
В мистецьку канву концерту дуже гарно вплелися виступи читців. П`ятикласник Віталій Шамборовський, як справжній гуморист, розсмішив усіх чудовим виконанням "сердитого" монологу (гуморески) Павла Глазового "Про культуру і халтуру". Аж стрепенулася душа, коли лауреат обласного конкурсу читців, п`ятикласниця Наталія Шевчук декламувала поезію "Була ти, була і єси".
Після класичних, хорових фольклорних творів цікаво зазвучали твори у виконанні естрадного ансамблю (Юрій Капелусь), де сучасність і ретро гармонійно переплелися.
Також окрасою творчого звіту були виступи юних танцюристів.
Високу оцінку роботі викладачів та учнів Сокальської школи мистецтв дали митрофорний протоієрей Ярослав Кащук та в. о. начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії РДА Мирослава Михайлюк.
Звичайно, про майстерність вихованців школи судити спеціалістам, але те, що кожен твір був виконаний від душі і серця, те, що цей концерт був пронизаний духом українства, може підтвердити кожен присутній у залі. Браво!
Оксана ПРОЦЬ.
Фото автора.