Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Заспівали «Заповіт» усім світом

Мабуть, немає міста і села в Україні, та, зрештою, і за її межами, де проживають українці, щоб у ці березневі дні не відзначали 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. Напередодні цієї величної дати вихованці Сокальського будинку учнівської творчості у вестибюлі торгового центру "Місто" представили чудову мистецьку виставку, присвячену ювілею Великого Кобзаря. А міський осередок Союзу українок (голова Надія Мельник) запросив сокальчан, ще у переддень ювілею, на святкове дійство. Союзянки розповідали про юнацькі роки Тараса. Задушевними піснями у виконанні ансамблю "Берегиня" (керівник Марія Краковецька) передали почуття Тараса Григоровича до жінок, яких кохав, але з якими ніколи не був разом.

У Сокалі святкування 200-ліття Великого Кобзаря розпочалося біля пам`ятника Генію українського народу з акції, яку організувала кредитна спілка "Вигода" – "Заспіваймо "Заповіт" усім світом", підтримавши ініціативу студентів Українського католицького університету та Університету банківської справи НБУ влаштувати міжнародний флеш-моб, приурочений ювілею. Молодь пропонувала українцям світу 9 березня декламувати поезії Кобзаря, а о 12 годині виконати "Заповіт", і ці читання записати на відео й надіслати у їхні виші. Згодом з них буде змонтовано загальний відеоролик, де кожна наступна фраза поезії чи "Заповіту" читатиметься чи виконуватиметься різними учасниками.

Отож, о 12 годині хор Сокальської гімназії імені Олега Романіва (керівник Світлана Мусій) заспівали разом з присутніми "Заповіт" і пустили високо в небо сині і жовті кульки. А потім до мікрофона підходили дорослі й діти і декламували вірші Кобзаря. А члени МО "Українська молодь – Христові" читали "Заповіт" різними мовами, опісля і патріотичну поезію, яка актуальна й нині, а також до символічної стіни, де вшановуємо героїв "Небесної сотні", занесли лампадки.

Владика, єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун та митрофорний протоієрей отець Ярослав Кащук поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку.

Текст і фото Оксани ПРОЦЬ.

Exit mobile version