Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації в межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 організувало виїзний майстер-клас з різьбярства. Він – частина проєкту «Світ карпатських розет», який передбачає заходи зі збереження унікальності культури Карпат.
«Кажуть, розета – це знак щастя та успіху. Шестипелюсткова зірка, або інакше «квітка життя», поширена у багатьох країнах світу як декоративний елемент. У народній культурі Карпат цей знак забезпечує добробут та захищає від усіх бід. Сьогодні древній символ оживає в руках майстрів стародавнього ремесла», – розповіли організатори.
Під час екскурсії історико-краєзнавчим музеєм Сколівщина, учасники виїзного майстер-класу ознайомилися з роботами народного умільця Юрія Геша. Чоловік за допомогою різців створює картини на дереві.
У Славському гості побували біля дерев’яного меморіалу славним воїнам князя Святослава. Його автор – заслужений діяч мистецтва і лауреат Державної премії України у сфері архітектури Орест Скоп, а художню різьбу по дереву виконав художник та архітектор Михайло Гречин, який і провів майстер-клас для гостей.
Михайло Гречин – навчався у Яворівському училищі народних ремесел. Працював над створенням вівтарів та багатофігурних композицій в США. У Сколе і не тільки проектував готелі, кафе та садиби.
За його словами, характер різьби залежить від інструменту. Є дерев’яні церкви зроблені без пили, тільки за допомогою сокири. Свого часу Михайло Гречин мав 20-денну експедицію дерев‘яною архітектурою Карпат, у якій зробив чимало ескізів.
«У межах реалізації проєкту Світ Карпатських розет» створено нові культурно-пізнавальні туристичні продукти, зокрема в Уричі з’явився культурний центр «Хата у Глубокім», що плекає бойківську культуру. Важливо, аби в гостей, які обирають карпатський напрямок для подорожей, був широкий вибір культурних пропозицій. Також управління туризму та курортів облдержадміністрації організувало промотур для журналістів і блогерів дерев’яними церквами Карпат та створює мобільний додаток», – зазначила керівниця управління туризму та курортів Наталя Табака.
Нагадаємо, проєкт «Світ Карпатських розет» реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу.