Новини культури

Свою Україну любіть! – Т.Шевченко

Господь Бог послав українському народу велетня духа, національного пророка – Тараса Григоровича Шевченка.

Цьогоріч українці всього світу святкують 200-ліття від дня народження Великого Кобзаря.

Громада нашого села Лещатів величаво пом’янула Генія нації. У святково прибраному залі Народного дому концерт урочисто розпочався «Заповітом» під керівництвом диригента Петра Греви та концертмейстера Тараса Ониськіва. У виконанні хору прозвучали «Думи мої, думи мої…», «Садок вишневий коло хати», «Тополя», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Пісня про Тараса Шевченка». У переповненому залі глядачі побачили єдність поколінь: дітей шкільного віку, юнь і старших. Чоловіча група хору прекрасно донесла до слухачів прагнення нашого народу до волі: «Бандуристе, орле сизий», «Тече вода в синє море». Діти декламували вірші поета, співали пісень.

А як захоплююче інсценізували дитинство та юність Тараса Вероніка Семенюк та Олег Маньовський («Мені тринадцятий минало»), Андрій Станішевський, Богдан Семенюк, Назар Дризна («Зустріч у літньому саду»).

Схвильовано вразила інсценізація з поеми «Сліпий» у виконанні Андрія Сорочука, Назара Семенюка, Люби Муж, Ірини Семенюк, Володимира Мужа.

Молодь найяскравіше проявила свої акторські таланти у п’єсі «Назар Стодоля». Це – Мар’яна Семенюк, Марія Якимчук, Володимир Бойчук, Олег Сорочук, Володимир Пархович, Петро Сорочук, Ростислав Антонюк.

Щедрими оваціями глядачі нагороджували учасників свята. Дійство закінчилося Молитвою за нарід «Боже великий, єдиний» у виконанні хору Народного дому с. Лещатів.

Нехай голос Кобзаря звучить над Україною – як заклик до волі, до високого національного почуття, до партіотизму.

Ростислав АНТОНЮК, директор Народного дому с. Лещатів

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.