Головна / Новини культури / Святкували День рідної мови разом з Iриною Фаріон

Святкували День рідної мови разом з Iриною Фаріон

26 лютого у місті Великі Мости відбулося святкування Дня рідної мови, проведене за ініціативи Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та підтримки МГО «Спілка Української Молоді», Народного дому, Великомостівського центру дитячої творчості і дозвілля. Того вечора жителі міста мали змогу почути пісні, авторські вірші про мову, гуморески, переглянути театральну виставу та поспілкуватись з депутатом Львівської обласної ради від ВО «Свобода», мовознавцем Іриною Фаріон.

Навіть дуже низька температура у приміщенні Народного дому не відібрала у людей бажання прийти на святкування Дня рідної мови – зала була заповненою. Теплими привітальними словами розпочала це свято педагог літературної студії «Дивосвіт» Центру дитячої та юнацької творчості м. Великі Мости ведуча Мар’яна Занько. Потішили глядачів своїм виконанням віршів про мову школярі Вікторія Калинюк, Сергій Магера, Юлія Шийка, Олександр Синюта та Юлія Руда зі своїм авторським віршем «Легенда про безсмертник». Пісні про мову та Україну дарували присутнім талановиті Зоряна Личко – «Мова колискова», «Казка» та Юрій Федик з піснею «Діти України». Не обійшлося свято і без гумору. У виконані школяра Володимира Олейнікова прозвучали декілька гуморесок про мову.

Актори театру «Спілки Української Молоді» показали глядачам сучасні проблеми довкола української мови. Сама вистава проходила без будьяких слів з вуст акторів – лише рухи, емоції та почуття. Цей виступ відбувся завдяки свободівці, режисеру вистави Марічці Маційовській, яка зуміла втілити задум через молодих акторів.

Цього вечора показували фільм «Мова – особливий погляд», в якому йшлося про те, як принижують українців на своїй землі, забороняючи говорити своєю мовою, як насаджують на двадцятім році незалежності нам мову окупанта, який плюндрував і нищив українську землю впродовж віків, як українців на сході та в центрі України, які усвідомили себе українцями, звільняють з роботи через українську мову. Як борців за українську мову, зокрема Ірину Фаріон, намагаються, притягнути до кримінальної відповідальності за намагання називати українських дітей Михайликами, а не Міхаїлами.

Незабутні емоції та позитивні враження отримали глядачі від виступу депутата Львівської обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», мовознавця Ірини Фаріон, яка зазначила: «Недостатньо лише думати та дбати за матеріальні цінності, неможливо побудувати економічнобагате життя без духовних основ, адже тіло без душі – мертве! Так само нація без рідної мови – приречена на вимирання. Дбайте за свої духовні скарби!». За словами першого націоналіста Тараса Шевченка: «Боріться – поборете».

«За що так ненавиділи Тараса Шевченка? – продовжила Ірина Фаріон – За мову! Сам Тарас Шевченко на запитання «чому так подобаються ваші вірші широкому загалу?» – відповів: «Вірші мої подобалися, можливо, тому тільки, що по-українськи написані». В його устах «мужицька» мова набула крахоімперної сили. Шевченкова мова стала невідворотною українською реальністю – він спорудив фортецю зі слів, у якій все решта стало вторинним і неминучим.

Слова подяки організаторам та запрошеним висловив священик, отець Володимир Юськів, який поблагословив всіх присутніх боротися за збереження та поширення української мови.

Ігор ПЕТРЕНКО, м. Великі Мости.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!