Новини культури

Симфонічному оркестру Львівської філармонії виповнилось 120 років: як відвідати святковий концерт

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії відзначить своє 120-річчя 27 вересня, о 18:00.

Виступ відбудеться під керівництвом головного дириґента Теодора Кухара. Солістом вечора буде Дмитро Ткаченко.

Інавгураційний концерт філармонії та її оркестру, який 27 вересня 1902 року зіграв під батутою головного диригента Людвіка Челянського, був головною подією тодішнього Львова та зібрав в залі колишнього Театру Скарбка (сьогодні – Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької) велику кількість слухачів.

Рівно через 120 років з того моменту, тепер знаний у світі колектив – Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, запрошує усіх друзів і шанувальників у Концертний зал Людкевича, щоби разом відзначити цю важливу дату.

У програмі вечора звучатимуть симфонічні твори трьох композиторів.

Вперше за багато десятиліть на філармонійній сцені прозвучить рання оркестрова композиція Станіслава Людкевича – «Українське капричіо», прем’єра якого відбулась у першому концертному сезоні Львівської філармонії 6 травня 1903 року.

Другим твором програми стане Концерт для скрипки з оркестром №2 Євгена Станковича.

Саме у вересні Маестро відзначатиме своє 80-річчя, тому виконання буде символічним та приурочене до Дня народження українського видатного композитора. Солюватиме – відомий скрипаль Дмитро Ткаченко, для якого Станкович і написав цей твір.

Пролунає на відкритті сезону і Симфонія №9 «З нового світу» Антоніна Дворжака, яка сьогодні ідейно вплітається в українську сучасність та транслює перевтілення України у Новий світ – сильний, незалежній, самобутній.

Також публіці представлять виставку з історичних, архівних матеріалів: фото, афіш, відгуків, рецензій за весь період становлення Академічного симфонічного оркестру та загалом Львівської національної філармонії.

Детальна інформація про подію і квитки за посиланням – https://philharmonia.lviv.ua/event/1902-lnpo-2022/

Голос Сокальщини на GoogleNews