Новини культури

У Музеї «Дрогобиччина» учнів навчали петриківському розпису

Літо – час активного та творчого дозвілля. Днями до Палацу мистецтв завітали наймолодші учасники шкільного табору Гімназії №10.

Діти із захопленням оглянули експозицію «Скарби графа Кароля Лянцкоронського» – десятки взірців кераміки, декоративного дерева, зброї, графіки, художнього металу та художніх полотен із колекції графа. А також полотна сучасного живопису відомої мисткині Емми Андієвської, яка стала брендом українського сюрреалізму.

Надихнувшись мистецтвом, учні поринули у захопливий процес петриківського розпису. Наукова працівниця відділу європейського мистецтва Наталія Мороз розповіла допитливим відвідувачам про основні риси та символіку цього виду мистецтва. Малюнки, створені в техніці петриківського розпису, вражають своєю деталізацією та увагою до мініатюри. Кожен елемент барвистих малюнків має свою значущість, що додає роботам глибини та насиченості.

Діти використали найпопулярніші теми цього живопису – квіти, птахи, сонце, дерева, геометричні орнаменти – та створили свої власні малюнки. Впевнено та захопливо підбирали кольори та виводили барвисті мініатюри.

Виготовлені власноруч малюнки ще довго нагадуватимуть школярам про цікавий та пізнавальний майстер-клас у Музеї «Дрогобиччина».

Світлини – Ігоря Фецяка

Голос Сокальщини на GoogleNews