Новини культури

У царині музику та співу

Відбувся традиційний звітний концерт викладачів та вихованців Сокальської дитячої школи мистецтв ім. В. Матюка, якою уже багато років керує Ярослав Стефанишин. А похвалитись дійсно є чим. Учні цього закладу, як відзначила викладач школи мистецтв та сокальський композитор Ольга Пенюк – бажані учасники загальнорайонних культурнопросвітницьких заходів, хорових фестивалів, мистецьких конкурсів обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, які є справжнім відкриттям юних обдарувань. Виступи переможців конкурсів стали основою звітного концерту, в програмі якого були представлені усі відділення школи мистецтв.

Актовий зал Народного дому м. Сокаля був заповнений. На свято завітали численні юні й дорослі поціновувачі музики і вокалу, образотворчого та хореографічного мистецтва, серед яких немало й колишніх та нинішніх учнів школи, їх батьки.

На обличчях глядачів читалося нетерпляче очікування – ну що ж нам покажуть сьогодні? І організатори вкотре не розчарували свого глядача, бо кожен з концертів має свою мистецьку родзинку. Після першого виступу, коли на сцену вийшов лауреат обласних конкурсів хор хлопчиків та юнаків (керівник Леся Капелусь), у залі створилася атмосфера, у якій було комфортно слухати музику, яка йшла зі сцени.

А далі урочистий захід знову плинув на хвилях гармонійних звуків, які дарували аудиторії дитячі й викладацькі творчі колективи школи, очолювані досвідченими педагогами. Це були, окрім названого хору, дует баяністів – викладач Ірина Караман та її учень Богдан Бойко, дует скрипалів – викладачів Ольги та Ірини Крикавських. Музичні інструменти змінювалися і за якусь мить навзамін баяна вже звучала скрипка, а її, у свою чергу, змінювала труба… Зал тільки встигав видихнути після майстерної гри на фортепіано, як доводилося знову затамовувати подих і дослухатись до чарівного звучання струн бандури.

Особливу атмосферу концерту створила також єдність музики і слова. Вихованці Оксани Яник – Марко Звір та Олена Пукас майстерно прочитали оповідання «Сопуха» Віктора Близнеця та композицію за творами Едуарда Межилайтіса «Жінка» та Тараса Шевченка «У тієї Катерини». Вони вдало доповнили концертну програму. Учні Ганна Мельничук, Соломія Мартинюк, Марія Михалюк, Ірина Новосад, Михайло Середа винесли на суд глядачів свої творчі доробки й майстерно виконали музичні твори визначних композиторів на інструментах, які досконало опанували.

Незрівняну насолоду отримували всі й під час виступів хореографічних колективів школи мистецтв «Фантазія» та «Намисто». І цьогоріч вихованці Оксани Шаліги та Тетяни Грисько порадували усіх запальними па українського, зокрема гуцульського та сучасного танцю. Не залишилися поза увагою виступи лауреатів обласних конкурсів баяніста Богдана Бойка (клас викладача Ірини Караман), духового оркестру (керівник Петро Криштоф), у складі якого понад десять осіб різного віку, які виконали марш «Карпати», «Старовинний вальс», «Діксімарш». Їх вдячні слухачі «скупали» у морі овацій.

Коли замовкали музичні інструменти, зі сцени звучали живі голоси учнів, які радують глядачів своїм співом. Зокрема, зачарували сольні виступи Назарія Михальчука, Мар“яна Мужа, Галини Горбань, які стали лауреатами регіонального дитячого пісенного фестивалю «Мамині зіроньки2011». Всі вони вихованці досвідченого педагога Лесі Капелусь.

А потім були нові й нові виступи. Цікаві та приємні для слуху поєднання, як то – фортепіано і скрипка чи сопілка, які хочеться слухати і слухати. І уже вкотре окрасою концерту став виступ ансамблю бандуристок (викладач Надія Кузій), який виконав пісні «Річка моя мила» та «Кобзарі».

Дійство закінчилося на такій же піднесеній ноті: лауреат обласних конкурсів хор учнів старших класів (керівник Марія Дубик) виконав твори Антоніо Вівальді «Глорія», гаївку «Жучок» та Дмитра Кухарука «Боже, Україну збережи». Милозвучні дівочі голоси переконливо свідчили про талановитість та співучість сокальської землі.

За дві години глядачам вдалося отримати справжнє естетичне задоволення. Тому їх оплески після закінчення концерту – цілком щирі та заслужені. Звітний концерт Сокальської школи мистецтв ім. В. Матюка пройшов на гідному рівні і вкотре продемонстрував високий рівень і її учнів, і викладачів. І як відзначила начальник відділу культури та туризму Сокальської РДА Лариса Фарин, у цьому видно фаховість викладачів школи та працю кожного учня. Працюючи спільно, вони показали плідну творчу роботу. Така співпраця вихованців та викладачів дозволяє сподіватися на подальший успішний розвиток молодих музикантів на педагогічній та виконавській ниві.

Тож нехай почуті у цей день мелодії забринять «музикою душі й серця» та наповнять наше життя добром, любов“ю до прекрасного.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.