Новини культури

У Дрогобицькій громаді муніципальний камерний хор переспівує гімни країн-партнерів

Муніципальний камерний хор «Легенда» з Дрогобича створив музичний проєкт – подяки країнам-партнерам, які допомагають Україні у війні з росією.  Наразі це єдиний творчий проєкт у країні такого формату.

Про це інформують в Регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Львівській області.

Хористи вже записали 6 роликів із подяками народам Канади, США, Австралії, Польщі, Словаччини, Великої Британії, а також українській діаспорі за матеріальну допомогу та стійку політичну підтримку України у нелегкий час. Кожен ролик включає гімн країни-партнера та духовний гімн України.

«Почалась війна і інші країни нам допомогли. Я подумала, як можна було б подякувати, адже у нас також багато знайомих хорів з різних країн світу. Спершу думала, що краще обрати популярну пісню, але, врешті обрали гімн, адже така підтримка – це про державність. А оскільки гімни знімали у храмах, то з українського боку ми вирішили заспівати не менш символічний духовний гімн України», – розповідає творча керівниця та авторка ідеї Наталія Самокішин.

З початку березня Дрогобицька громада вела активну роботу з метою зміцнення існуючих закордонних зв’язків та налагодження нових міжнародних контактів. Окрім допомоги, яку збирають за кордоном та доставляють до Дрогобицької громади в рамках роботи Гуманітарного Координаційного Центру, – КУ «Інститут міста Дрогобича», з залученням приватних партнерів у м. Перемишль – створили хаб гуманітарної допомоги Україні в Польщі. Таке партнерство дає можливість збирати в одному місці великогабаритні гуманітарні вантажі, обробляти та доставляти їх або до Дрогобича, або транзитом, через Дрогобич – в різні точки України. Таким чином відправлення гуманітарної допомоги прямує до воїнів, або до міст, які потребують підтримки, так як знаходяться під ворожими обстрілами.

Від своїх закордонних партнерів, зокрема із Республіки Польща, Дрогобицька громада отримала не один десяток вантажів гуманітарної допомоги, включаючи одяг, продукти харчування, медикаменти та обладнання. Громада продовжує налагоджувати нові зв’язки, допомагаючи цим внутрішньо-переміщеним особам та військовим. У знак подяки за надану допомогу муніципальний камерний хор “Легенда” на регулярній основі записує гімни країн, які їм допомагають. Перший гімн, який виконали у хорі – гімн Республіки Польща.

Усі відеоролики знімаються в храмах міста Дрогобича, що є хорошою рекламою для місцевих святинь. Сюжет кожного ролика схожий, спершу виконується гімн країни-партнера, а тоді вже хор співає відому «Молитву за Україну». В роликах в основному знімаються учасники хору, які на фоні іконостасу співають гімн, також є багато сцен із іконами та архітектурою різних храмів.

Учасники хору регулярно проводять благодійні концерти, виручені кошти з яких передають на потреби військовослужбовців. Також часто хор «Легенда» бере участь в Божественних літургіях в храмах, де також проводяться невеликі концертні програми для збору коштів.

Хор «Легенда» створений у 1970 році. Впродовж часу свого існування творчий колектив здобув чимало нагород в Україні та закордоном – зокрема, у Польщі, Угорщині, Греції, Німеччині, Словаччині, Франції, Бельгії, Австрії та ін.

У планах «Легенди» записати гімни-подяки Латвії, Литви та Естонії у новому форматі.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.