Новини культури

У Львівському історичному музеї відкрили виставку фотографій «Обрані»

Виставка включає 250 світлин, які надали родини учасників ОУН-УПА з особистих архівів, а також з архівів музею.

23 травня у Львівському історичному музеї відкрили виставку фотографій «Обрані».

Основа виставки – рідкісні світлини учасників українського підпілля — Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії. Зберігати такі фото було дуже небезпечно, тому кожна пам’ятка, яка дійшла до нас, це неоціненний скарб. Світлини гармонійно доповнюють меморіальні пам’ятки зі своєю багатою історією. На фото можна побачити вояків УПА у військовій формі, у вишиванках – переважно портрети.

Відкриття виставки приурочили до Дня Героїв, який в Україні відзначають сьогодні, 23 травня.

«Кожен з Героїв, які зображені на цих світлинах, боролися за ту країну, яку ми маємо сьогодні. У кожної епохи є свої Герої. І ми маємо віддавати їм належну шану. Українці з кров’ю і втратами виборювали і зараз виборюють свою незалежність.

Сьогодні я, як і всі українці, хочу жити у вільній європейській країні, де немає рашизму, фашизму, московського патріархату. Натомість наші діти повинні чітко знати, хто такі Коновалець, Бандера, Шухевич. І завдяки таким фотопроєктам як «Обрані» ми можемо познайомитися з Героями, дізнатися їх імена, запам’ятати обличчя тих, хто воювали, були зв’язковими, і до останнього боролися за майбутнє України», – зазначив Іван Собко.

Окрім світлин, у виставковій залі представлені експонати з попередніх виставок: побутові речі вояків (одяг, вишиті рушники, газети, скриньки, записники), інформаційні матеріали ОУН-УПА (листівки та ін.), синьо-жовтий прапор, який належав Степанові Бандері, гасова лампа, фотоапарат (20-30 рр).

«Чому підпілля ОУН та УПА? За словами командира УПА Коваля (В. Кука), УПА ніхто не розпускав, демобілізації не було, а останній бій ще попереду. УПА нині – це всі ми – істинні патріоти, незалежно від партійно-політичної приналежності, всі, для кого Україна понад усе, які не можуть зрадити пам’ять про наших борців-героїв», – зазначають у музеї.

Як наголосив директор музею Роман Чмелик, кожна фотографія, знайдена в архіві родини радянською владою, могла обернутися смертю чи виселенням всієї родини. Збереження таких світлин – це надзвичайний вчинок близьких членів ОУН-УПА.

Голос Сокальщини на GoogleNews