Новини культури

У Львові кінофестиваль Wiz-Art оголосив переможців

13 вересня оголосили переможців 13-го Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art. Гран-прі фестивалю здобув фільм “Не спи, будь напоготові” режисера Пам Тьєн Ана

Переможців визначало журі у складі Богдана Мурешану, Юлії Сінькевич, Анни Корінек, Декеля Беренсона, Івана Козленка та Катерини Горностай, а також глядачі. За увагу журі та глядачів змагалися 30 фільмів – 12 у національній та 18 в міжнародній програмах.

Гран-прі здобув фільм “Не спи, будь напоготові” режисера Пам Тьєн Ана “за оригінальність у формуванні унікального сторітелінгу та уміле й тонке багатство деталей”. Приз глядацьких симпатій Міжнародного конкурсу здобув фільм “Традиція” режисера Іосеба “Сосо” Бліадзе.

Спеціальну відзнаку за неперевершену операторську роботу у міжнародному конкурсі здобула робота Томаса Вудрофа “Південна лихоманка”. Ще одна спеціальна відзнака міжнародного конкусу за сміливе й елегантне розкриття складної теми дісталася роботі Ірене Морай  “Кавуновий сік”.

Номінацію найкращий український фільм здобула робота Дмитра Гришка “Врятуйте мене, лікарю”. Коментар журі: “За повагу до реальності, упакованої автором в делікатну розповідь і за неймовірну довіру людини в кадрі до автора фільму, що тримає в руках камеру — головний приз фестивалю Wiz-Art в національному конкурсі ми вирішили віддати фільму “Врятуйте мене, лікарю!” Дмитра Грешка”.

Спеціальну відзнаку національного конкурсу здобув фільм “Килим” Наталії Кисельової. Коментар журі: “За створення ліричного образу українського підлітка, в життя якого любов і війна входять однаково стрімко та доленосно, породжуючи невідоме досі почуття турботи та самопожертви на шляху дорослішання й прийняття Іншого”.

Ще одну спеціальну відзнаку національного конкурсу віддали роботі Івана Орленка “У нашій синагозі”. Коментар журі: “За зрілий і стриманий стилістичний підхід, який вміло передає кафкіанську суть незавершеного оповідання “Звір у синагозі”. Короткометражний фільм майстерно творить відчуття передвістя, властиве оповіданню 1923 року, і саме це дає фільму жити власним життям”.

Приз глядацьких симпатій у національному конкурсі здобув фільм Івана Орленка “У нашій синагозі”. Він отримує номінацію на European Audience Award (його представлять на 10 європейських кінофестивалях), а також грант у 100 тисяч гривень від Львівської міської ради на зйомки наступного фільму у Львові.

Синопсиси та кадри з фільмів доступні за посиланням: https://wiz-art.ua/festival/winners-wiz-art-2020/

13-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art відбувся з 7 по 13 вересня за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства з питань кіно та Львівської міської ради. Всі фільми були доступними для перегляду після реєстрації у віртуальному кінотеатрі фестивалю.

Голос Сокальщини на GoogleNews