Новини культури

У Львові триває унікальна виставка із посмертною маскою Тараса Шевченка

Унікальна філателістична виставка «Незламний, нескорений козацький дух українського народу», триватиме у Львові 7 днів – 22 липня. На виставці буде представлено особливо цінний експонат – посмертну маску Тараса Шевченка.

Виставка «Незламний, нескорений козацький дух українського народу» складатиметься з двох експозицій.

«Україна – єдина країна» – присвячена українській культурі та боротьбі за незалежність. «Останнім шляхом Кобзаря» – унікальна колекція експонатів, зібраних з ініціативи Олександра Канівця в ході проведення Міжнародного поштового походу-реквієму за маршрутом перевезення тіла Т.Г.Шевченка з Санкт-Петербургу (Смоленського цвинтаря) в Канів (на Чернечу гору). З групою однодумців він досконально вивчив маршрут, яким, виконуючи останню волю поета, друзі везли його тіло на перепоховання. Для кожного з перелічених міст, через які проходив останній шлях Кобзаря, були виготовлені за спецзамовленням конверти з тематичними зображеннями. Під час маршруту здійснювалося спецпогашення конвертів у кожному місті та містечку відповідно до дати перебування в ньому траурної процесії 160 років тому.

Унікальність цих виставок полягає ще й у тому, що на їхню тематику виготовлять поліграфічну продукцію (конверти із зображенням різних етапів боротьби народу України за свою незалежність), яку подарують у фонди музею для довічного зберігання.

Відкриття виставки завтра, 22 липня, о 16.00 год у приміщенні Сенсотеки на вул. У. Самчука, 22.

 

Довідка

Автор ідеї та організатор експозиції – відомий філателіст, член Київського товариства Асоціації філателістів України, громадський діяч, член Асоціації випускників юридичного факультету Київського національного університету ім.Тараса Шевченка – Олександр Канівець (м. Київ).

Протягом 82 днів автор подорожує Україною з виставкою: Івано-Франківськ (Музей літератури Прикарпаття), Чернівці (Обласний краєзнавчий музей), Ужгород (Музей архітектури і побуту), Сколе, Стрий, Дрогобич, Трускавець, Моршин.

Голос Сокальщини на GoogleNews