Новини культури

У Львові відкрили найбільший арт-проєкт року «Модуль тимчасовості»

Відзавтра на площі Гасина у Львові розпочинає роботу для всіх відвідувачів тимчасовий культурний простір «Модуль тимчасовості» (MOT). Це двоповерхова будівля, складена з 27 контейнерів-модулів, із виставкою робіт 28 світових та українських художників.

Спершу простір три місяці працював у Києві, а потім вирушив у подорож Україною: Дніпро, Луцьк, Львів.

«Львів став четвертим і останнім місто України, куди приїхав МОТ, але це особливе місто для нас. Цей проєкт взяв свій старт зі Львова, тому що саме у Львові було реалізовано перший мистецький перформанс, який став одним з арт-об’єктів цього простору. Але те, що ми привезли МОТ до Львова – це заслуга саме Львівської міської ради, яка, не вклавши жодних коштів, вклала дуже багато зусиль, щоб цей проєкт не лише сюди приїхав, а дав нове дихання для простору, на якому він розташований», — сказав на превідкритті Дмитро Соболь, власник компанії don’t Take Fake та один з організаторів простору МОТ.

«Я пригадую, як ми зустрічались з організатори вперше на площі Гасина і думали, як зробити так, що не лише МОТ приносив творчий зміст, а й простір міг допомагати цьому проєкту. Я думаю, що це дуже добре вийшло зреалізувати. З іншого боку – ваш простір теж постприяв площі, бо дав змогу їй зажити по-новому. Це все має свій особливий зміст і впевнений, що приверне увагу багатьох львів’ян і гостей міста, тому чекайте черги з відвідувачів», — зазначив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

Що ж таке МОТ?

MOT розшифровується як «Модуль тимчасовості» (Module of Temporality). Уже в назву включена тема і проєкту, і виставки, що там відбудеться — тимчасовість. Це спроба зафіксувати плинність життя та часу в мистецтві, а також показати його невизначеність і водночас підтримати бажання в усіх, хто залишається в Україні, продовжувати жити, створювати та виборювати.

ВІДЕОТИЗЕР, ЯК ВИГЛЯДАЄ МОТ

Завдання MOT — за допомогою мистецтва та культури привернути ще більше уваги світу до України та культурних проєктів, які реалізуються в країні попри війну і подорожують різними регіонами.

Що всередині?

Основа «Модуля тимчасовості» — виставковий простір, де представлена експозиція з полотнами, скульптурами, інсталяціями та аудіовізуальними творами 28 художників з 10 країн світу. Митці, які планують свої роботи на 2 роки наперед, залишили все і створили унікальні, особливі роботи для цього проєкту.

Куратором виставки виступив Фабріс Бусто — французький арт-критик, куратор і головний редактор журналу Beaux Arts. Фабріс працював над багатьма проєктами сучасного мистецтва, зокрема над виставкою Paris-Delhi-Bombay у центрі Жоржа Помпіду. Він також є радником урбан-проєкту Le Grand Paris, який ставить на меті трансформувати регіон.

В експозиції «Модуля тимчасовості» беруть участь гучні імена світової артсцени. Серед українців — Жанна Кадирова, Марія Куліковська, Роман Мінін, Олексій Кондаков, Олексій Сай, Нікіта Кравцов, Володимир Манжос (WAONE). З міжнародних митців — французькі художники JR та Zevs, художник стріт-арту Vhils — автор київського муралу з зображенням Сергія Нігояна, американський скульптор Марк Дженкінс, південнокорейська мультидисциплінарна мисткиня KIMSOOJA, індійський авангардист Субодх Гупта та лос-анджелеський художник Клеон Петерсон. Спеціально для української виставки іспанський візуальний митець Пабло Вальбуена, готує роботу спільно з українськими поетами Остапом Сливинським, Іриною Цілик та Любою Якимчук. Також новий аудіовізуальний проєкт, знятий у Чорнобильській зоні, презентує нью-йоркський дует «Soundwalk Collective», вірш до якого написала та зачитала легендарна Патті Сміт.

З повним списком учасників можна ознайомитися на сайті простору https://moduleoftemporality.com/

Окрім того, на період своєї роботи МОТ стане майданчиком для кінопоказів. А ще тут відбуватимуться перформанси, лекції та дискусії.

Заради чого це все?

Мета MOT — не лише привернути увагу до культурних процесів в Україні, а й допомогти відновити культурні об’єкти, постраждалі або знищені внаслідок російської агресії.

Як це працює? Організатори акумулюють кошти з продажу квитків, а також весь прибуток з гіфтстору і вторговані гроші з аукціону як окремий грошовий фонд. 100% цих коштів передадуть на відбудову українських арт-інституцій, пам’яток і музеїв, не витрачаючи ресурси на операційні витрати. Таким чином коже, хто купить квиток, будь-що в гіфтсторі або візьме участь в аукціоні, автоматично долучиться до поповнення фонду та допоможе у відновленні культури.

Кількість проєктів, які команда зможе підтримати, залежатиме від зібраної фінальної суми та нагальної потреби установ на момент завершення збору.

Як потрапити?

MOT відкриється 8 вересня і працюватиме без вихідних протягом місяця: з 13:00 до 20:00 — у будні та з 11:00 до 20:00 — у вихідні.

Вхід у порядку живої черги. Рекомендована ціна квитка — 200 гривень. Проте кожен відвідувач за бажання може обрати більшу чи меншу суму.

На спеціальні події, що стартуватимуть в окремі дні після закриття експозиції, вхід буде лише за платними квитками, доступними на сайті MOT. Програму анонсують на сайті та у соцмережах проєкту.

Локація може автономно працювати в разі тривалих відключень світла. Під час повітряної тривоги простір зачинятиметься.

Проєкт організований київською командою don’t Take Fake, подорож і робота простору у Львові стала можливою за підтримки луцької ГО «Алгоритм дій», а також за сприяння Львівської міської ради.

Стежити за новинами проєкту можна тут:

https://www.instagram.com/mot.object/.
https://moduleoftemporality.com/

Голос Сокальщини на GoogleNews