Новини культури

У Львові вшанували пам’ять страчених в 1941 році професорів

У Львові вшанували пам’ять професорів, страчених нацистами в 1941 році.

Із нагоди 84-х роковин трагічних подій на Вулецьких пагорбах у Львові, представники влади, наукової спільноти Львівщини та Польщі, дипломатичного корпусу, а також громадськість поклали квіти до пам’ятника і помолилися за упокій 52 загиблих науковців та членів їхніх родин.

Цей трагічний епізод історії – акція німецьких окупаційних військ «Надзвичайного утихомирення», спрямована на знищення польської інтелектуальної еліти. Арештованих учених, серед яких філолог Тадеуш Бой-Желенський, медик Антоній Цєшинській та ректор «Львівської політехніки» Каспар Вайгель, вивели на Вулецькі пагорби та розстріляли.

«Ми схиляємо голови перед пам’яттю львівських професорів, які були жорстоко страчені нацистами в липні 1941 року. Це були не просто вчені – це були символи інтелекту, гідності та культури наших народів. Сьогодні, коли Україна вкотре бореться за свою свободу, ми, як ніколи, розуміємо ціну людського життя і знання. Зараз ворог знову знищує еліту на тимчасово окупованих територіях України. Якщо агресору не давати потужної відсічі, то він буде продовжувати вбивства інтелігенції різних народів. Важливо спільно згадувати такі трагічні сторінки історії, щоб вони більше не повторювалися. Вічна пам’ять загиблим професорам. Їхня жертва не буде забута», – наголосив в.о. керуючого справами Львівської обласної ради Ярослав Гасяк.

Меморіал, відкритий на місці злочину в 2011 році, став символом історичної пам’яті про загиблих науковців у Львові. Це своєрідна арка, складена з гранітних каменів, кожен із яких символізує Заповіді Божі. Відсунутий блок із викарбуваною римською «П’ятіркою» символізує порушення п’ятої заповіді «Не убий!».

Голос Сокальщини на GoogleNews