Новини культури

У новоствореній Львівській кіновідеошколі уже навчаються кілька десятків дітей

На базі Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді створили гурток «Львівська кіновідеошкола», в якому мистецтва кінематографу навчають майже тридцятьох дітлахів.

Кіношколу разом із іншими позитивними практиками позашкілля планують презентувати на освітянській зустрічі із колегами з інших регіонів.

«Ми розуміємо наскільки важливо виявити таланти дітей, які не розкриваються в урочний час в школі. Саме цим має займатись позашкілля. В рамках Програми розвитку ми реалізували торік кілька проекті у галузі позашкілля, одним з яких є Кіношкола. Такий гурток відповідає вимогам часу та синхронізований із інтересами дітей. Він однозначну буде розширяти свою географію та напрями навчання», – наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Діти займаються двічі на тиждень, а розпочали навчання із мистецтва анімації.

«Анімація – це той напрям, який найбільш близький дітям, тому ми вирішили стартувати саме із нього. Згодом будемо розширяти спектр кінодисциплін, серед яких будуть режисура, операторська робота, акторська майстерність та багато іншого. Планів насправді чимало, які поступово будемо втілювали у життя. Львів велике культурне місто, в якому є багато талановитих людей, тому кіно – це галузь, яка точно буде мати багато проектів на Львівщині. З часом ця індустрія потребуватиме все більше спеціалістів, тому дуже правильно змалечку прищеплювати дітям любов до кіно і дати їм можливість вдосконалення навиків, які вони потім зможуть трансформувати у справу свого життя», – розповів керівник гуртка режисер Богдан Кривень.

Торік у Програмі розвитку освіти на проект передбачили 450 тис грн, які скерували на закупівлю техніки, обладнання та ліцензованих програм для монтажу. Цьогоріч на проект планують виділити понад 300 тисяч гривень. Відтак, Кіношкола зможе поповнитись додатковим обладнанням та створити нові групи.

«Ми закупили студійну кінокамеру, монтажний стіл, освітлювальні та звукові прилади, кілька робочих місць. Було б добре, якби таких робочих місць із комп’ютерами було більше. Крім того, коли відбувався конкурс відеоробіт, ми побачили жваве зацікавлення цією сферою, тому виникла ідея запустити онлайн заняття для дітей. Невдовзі буде запущено курс дистанційних лекцій для відеоаматорів області. Він складатиметься із 5 занять, серед яких режисура, світло, технічні прийоми. На жаль, у дистанційному режимі не зможемо сильно заглибитись у прийоми монтажу чи інших нюансів. Також щиро запрошуємо до гуртка дітей з області. Оголошуємо для цього додатковий набір у створені групи, аби не лише львів’яни займались у гуртку», – пояснив керівник Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Святослав Опенько.

Аби дітлахи з-поза меж Львова могли долучатись до занять, планують створити групу вихідного дня або переформатувати вже наявні групи відповідно до запиту батьків. Зголошуватись до навчання можуть діти 6 – 11 класів.

Гурток працює за навчальною програмою, рекомендованою Міністерством освіти та науки України. Курс розрахований на три роки, а після кожного року навчання дітлахи готуватимуть підсумкову творчу роботу, аби відобразити у ній здобуті за рік знання та вміння.

У новоствореній Кіношколі уже навчаються кілька десятків дітей

Голос Сокальщини на GoogleNews