Низка заходів у межах фестивалю проходить у Садибі Франка. Привітати учасників та гостей Етнофесту завітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.
«Тішить, що 165-й ювілей Каменяра Львівщина відзначила низкою різноманітних заходів, кожен з яких вражає і відкриває нам Івана Франка по-новому. Це і урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії Івана Франка у Дрогобичі, і прем’єра грандіозного проєкту Дому Франка “Легенда про вічне життя” у Львівській національній опері і ,звісно ж, традиційний Етнофест у Садибі Франка.
Також цьогоріч сталася ще одна знаменна подія – на вершині гори Пікуй відновили пам’ятну дошку, яка засвідчує, що висоту 1408 м свого часу, а саме у серпні 1888 року, підкорив Іван Франко.
То була добра ініціатива Школи вільних і небайдужих. Львівська ОДА також долучилася до пошанування пам’яті видатного письменника, і в травні, до 105 річниці з дня смерті Каменяра, організувала масове сходження на цю гору для школярів, урядовців і всіх охочих», – сказав Максим Козицький.
На фестивалі голові Львівьської ОДА вручили подяку від Міжнародного фонду Франка – за плідну співпрацю та підтримку Фонду.
«Етнофест» у Нагуєвичах організовують вже вп’яте. На території Державного історико-культурного заповідника “НАГУЄВИЧІ” цьогоріч розмістили понад 73 найрізноманітніші локації: гончарство, ковальство, петриківський розпис, різноманітні майстер-класи з соломи, вати, піску, шкіри, воску, дерева, гуцульської музики, пекарства, ляльок-мотанок, народного хусткування, витинанок, реконструкція бойківських обжинків, тощо.
Також на фесті презентували унікальні виставки:
- «Невідомі і мало відомі портрети Івана Франка 1930-1990-х рр»
- «ФРАНКО-БАЙК» від мотоклубу з Дрогобича MFC «BULLDOGS»
- реконструйовану кімнату Дому письменника в Нагуєвичах» (20 робіт з приватної колекції А. Недзельського, викупленої Миколою Княжицьким та Михайлом Цимбалюком).