Новини культури

В Червонограді для школярів провели майстер-клас з розпису сокальської кераміки

18 травня, в рамках реалізації проєкту «Горна державності. Громадянська освіта через історію ремесел», гончар Сергій Івашків провів майстер-клас з розпису сокальської кераміки для червоноградських школярів.

Про це повідомили у Червоноградській міській раді.

«Це передостанній етап втілення проєкту. Минулого тижня діти відвідали майстерню, вигончарили свої роботи, а сьогодні – розписують їх кольоровими поливами в стилі сокальської кераміки», – розповідає Сергій Івашків.

« Для розпису гончарі Сокальщини традиційно використовували лише три кольори – зелений, жовтий і коричневий, а от тло повинно бути білим. Впізнати сокальську кераміку можна також і за характерними зображеннями птахів (зазвичай, це були соколи) та квітів. Після розпису ми разом із дітьми поглазуруємо ці роботи та випалимо їх, а наприкінці травня наша команда школярів під назвою «Галіція» представить власні витвори (чорнодимлену та сокальську кераміку) на виставці в музеї історії релігії».

Співорганізаторка проєкту та директорка Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія костишин зауважує:

«В рамках реалізації проєкту, ми намагалися допомогти дітям навчитись відстежувати причинно-наслідкові зв’язки, і найпростіше, на нашу думку, можна було відслідкувати взаємозв’язок між захистом прав людини, між тим як формувалась культура права на наших теренах та історією ремесел. Адже виникнення ремесел і міст тісно пов’язані. Перші ремісничі цехи не тільки вчили ремеслу, а й згуртовували майстрів задля захисту їх прав. Так зароджувалися чи не перші протесні рухи, які мають у нашому краї багату історію. Наприклад, – кінець 80 – початок 90-х років минулого століття і шахтарські страйки.

Цікаву дискусію в учасників команди викликало обговорення питання про те, чи міг би Червоноград в сучасних умовах отримати Магдебурзьке право. Однозначної відповіді не знайшли, але про участь ремісників в органах самоврядування згадали.

Нагадуємо, що проєкт «Горна державності. Громадянська освіта через історію ремесел» реалізовується за підтримки Українського культурного фонду, а у нашому місті його втілюють ГО “Не святі горшки ліплять” (керівник – Уляна Джигринюк), БФ «Резонанс» (голова – Олена Грабовська) та Червоноградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (директор – Наталія Костишин).

Загалом участь в проєкті бере молодь п’яти областей України (Львівської, Тернопільської, Полтавської, Харківської та Чернівецької). Завершальний етап – фестиваль у Червонограді, на якому будуть представлені народні ремесла, цікаві майстер-класи, ярмарок рукотворів, лекторій та концертна програма.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.