Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В історичному відділі Музею «Дрогобиччина» експонують виставку великодніх писанок

Дух Великодня та творча атмосфера підготовки до величного свята – такий настрій несе виставка великодніх писанок, презентована у відділі історії Музею «Дрогобиччина».

На виставці «Писанковий Великдень» представлено кращі роботи, виконані студентами факультету початкової освіти та мистецтва педуніверситету в рамках вивчення дисципліни «Методика навчання технологічної освітньої галузі у початковій школі».

На виставці представлено майже 250 різнобарвних великодніх писанок, створених студентами власноруч у різноманітних техніках. Кожна писанка має свій оригінальний, авторський стиль та візерунок. Беручи за основу чотири найвідоміших різновиди традиційного декорування яєць, зокрема такі як власне «писанка», «крашанка», «дряпанка», «крапанка» – студенти під керівництвом своєї духовної і наукової наставниці Руслани Даниляк модифікували та осучаснили кожен різновид писанки, створивши з них власні. Тож на виставці можна оглянути писанки, виготовлені із бісеру, соломи, декоровані у техніці квілінг, оригамі, декупаж, стилізовані стрічкою та вишивкою.

Помилуватись оригінальними писанками, виготовленими власноруч студентами Дрогобицького державного педагогічного університету, цими вихідними завітали поважні гості: декан факультету початкової освіти та мистецтва ДДПУ Іван Кутняк, завідувачка кафедри педагогіки Ірина Садова, викладачі, доцентка кафедри педагогіки та методики початкових класів Руслана Даниляк, дрогобичани та чимало студентської молоді.

Модерувала захід старша наукова працівниця відділу історії Марія Головкевич.

За її словами – так історично склалося, що писанка – знаковий символ України, є однією з найдревніших форм українського народного мистецтва. І саме вона є символом Великодня, вічного життя, воскресіння і відродження. За твердженням етнографів, у писанці закладено генетичний код Української Нації. Тому й не дивно, що радянська антирелігійна пропаганда, яка систематично знищувала українську ідентичність, ледь не згубила цей унікальний різновид духовної спадщини українського народу.

Нині значну роль у справі збереження і відновлення писанкарства відіграють музеї, зокрема, і Музей «Дрогобиччина», церкви, вища школа, а також майстри й умільці, які плекають українські народні традиції.

Доповненням до експозиції писанок стали творчі номери, які присутнім подарували – бандуристка Оксана Роман – викладачка Дрогобицької музичної школи №2 імені Романа Сороки та юна декламаторка поезії Ангеліна Марчишин, учениця Ліцею №1 імені Івана Франка.

Виставка студентських робіт “Писанковий Великдень” триватиме до 30 травня.

Exit mobile version