Новини культури

В історико-культурному заповіднику “Тустань” під дахом хати львівські дослідники знайшли Декалог ОУН – 10 заповідей українського націоналіста

Зовсім недавно у державному історико-культурному заповіднику “Тустань” перевезли та відбудували хату поч.ХХ ст. із села Плав’я – бойківську хату з унікальним різьбленням

І знову сенсація! Днями під дахом згаданої хати львівські дослідники знайшли Декалог ОУН – 10 заповідей українського націоналіста. Її знайшли ще влітку, проте через старість та крихкість паперу, розкрити та розшифрувати її вміст вдалося лише наприкінці 2023 року. Папір був складений багато разів і був дуже крихким. Записка лежала під дахом близько 80 років і розібрати, що на ній написано було майже неможливо.

Десять заповідей націоналіста
Десять заповідей націоналіста

«Цей випадок підтверджує, що коли маємо справу з якоюсь історичною спорудою, навіть якщо це якась сільська хата, то дуже важливо зберігати її контекст. Зараз дуже багато старих хат по селах, по містечках, їх розбирають і не звертають уваги на такі речі, просто викидають на смітник. Коли ми говоримо про збереження історичної споруди, то важливо зберегти не лише стіни, а й досліджувати під час розбирання та реставрації все, що там є. Це важливо для історії та суспільства, а також підсилює майбутню комунікацію цієї споруди….

Виявилося, що з одного боку на папірці олівцем написаний повний текст Декалогу українських націоналістів.

З іншого ж — прикмети характеру людини в жіночому роді: відважна, набожна, ощадна тощо», — розказав директор заповідника Андрій Котлярчук.

Голос Сокальщини на GoogleNews