Новини культури

В Комарнівській громаді відзначили його 85-ти літній ювілей Івана Геля

У неділю, 24 липня у Комарнівській громаді вшанували пам’ять Івана Геля.

іля пам’ятника «Борцям за волю України» що у селі Кліцько мешканці Комарнівської громади вшанували пам’ять земляка, видатного публіциста, правозахисника, громадського діяча, активного учасника національно-визвольного руху в Україні Івана Геля.

Цього року Іванові Гелеві виповнилося б 85 років. Він народився у селі Кліцько у 1937 році. За антирадянську агітацію та пропаганду був неодноразово засуджений та відбував покарання у таборах Мордовії. Загалом в ув’язненні провів 16 років, на засланні — 5. Автор відомого видання «Грані культури» та ще близько сотні публікацій. Повернувшись на Львівщину, брав активну участь у створенні «Меморіалу» та Народного Руху України. У 1990-1994 роках був депутатом, заступником голови Львівської обласної ради першого демократичного скликання. Нагороджений орденом Свободи та Орденом князя Ярослава Мудрого.

Присутня на заході депутатка Львівської обласної ради Катерина Кеньо у своєму виступі перед громадою наголосила, що такі заходи допомагають краще розуміти історію, досвід боротьби кожного покоління українців.

«Наш земляк Іван Гель був будівничим незалежної України. Він долучився до формування державної політики, до відродження греко-католицької церкви, до розвитку громадянського суспільства. Його доля, сповнена викликів і боротьби. У своїх публіцистичних творах він аналізував становище української культури в умовах російської окупації, називав політику москви щодо України етноцидом, наголошував на бажанні росії знищити українців як націю. Як бачимо, кілька десятиліть тому Іван Гель звертав увагу на загрози, яких ми напевно не остереглися вчасно. Зараз українці проливають кров у боротьбі з російською навалою, ми відстоїмо свою державу й обов’язково переможемо. А ще якісно змінимося у своєму розумінні минулого та ретельно проаналізуємо досвід боротьби. Від цього залежатиме те, як зможемо захистити наше майбутнє», – зазначила

Голос Сокальщини на GoogleNews