Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В музеї у Сокалі до 20 квітня проходитиме виставка Дзвінки Загайської “Символічне”

В музеї «Людина.Земля.Всесвіт» сокальчани матимуть можливість до 20 квітня оглянути одну з унікальних виставок художниці-львів’янки, родом з Дрогобича Дзвенислави Загайської. Її проект «Символічне» включає авторські писанки та неймовірний розпис на склі. Перед виставкою нам коротко вдалося поспілкуватися з художницею, дізналися, що вона виросла у мистецькій родині дрогобицьких художників, а її дідусь відомий громадський діяч та голова товариства «Бойківщина». Сама Дзвінка народилася у 1990 у Львові. Натомість, зростала та навчалась у загальноосвітній та художній школі м.Дрогобич.

Захід, який відбувся у неділю, 15 квітня розпочала старший науковий співробітник музею «Людина.Земля.Всесвіт» Сокальської філії Львівського музею історії релігії Наталія Покотюк. Вона представила гостю, розповіла про її творчий та життєвих шлях, про роботи, які були виставлені у залі, наголосила п.Наталя і на її унікальній та складній техніці малювання та загадковості символів, які присутні у роботах Дзвінки.

Дзвінка Загайська є активним учасником мистецького і громадського життя, бере участь у численних виставкових проектах, симпозіумах і пленерах. У 2013 році закінчила Львівську Національну академію мистецтв на кафедрі монументального живопису. Далі продовжила навчання в АМ цього разу на кафедрі історії та теорії культури. Тема наукового дослідження «Універсальна космологічна символіка у народній художній творчості на прикладі етнографічної групи бойків». Окрім того, Дзвінка є учасником всеукраїнських та міжнародних конференцій та автором чималої кількості статей та публікацій. В розмові з нашим кореспондентом з гордістю зазначила, що у 2003 вона вступила у Пласт, а з 2009 року почала займається з ними у Дрогобичі, тому, їй також хотілося зустрітися та поспілкуватися і з нашими сокальськими дітьми. Пластуни станиці «Сокаль» також були раді цій зустрічі, приготували для неї неординарне, водночас традиційне музичне вітання. За словами референта юнацтва Сокальського осередку молодіжної організації «Пласт» Галини Матвіїв з Дзвінкою вони знайомі з 2012 року, коли було століття Пласту, це була ювілейна міжкрайова пластова зустріч і проходили пластові табори.

Сьогодні художниця працює в галузі станкового та монументального живопису, малярстві на склі, графіки, ілюстрації тощо. Також займається фотографією. Є учасником та координатором численних благодійних та соціальних проектів, провела більше 30 майстер-класів для дітей та дорослих. І не виключенням став і цей день. Дзвінка під час майстер-класу навчала пластунів розписувати писанки, як правильно накладати фарбу, чим її змити, якщо вирішили змінити тему малюнка, з чого все ж таки почати, і як тримати яйце щоб все не розмазати. Навчала, Дзвінка і техніки розпису, як розподіляти символи, щоб вони помістилися на маленькій писанці. Не дивно що майстер-клас тривав майже дві години, але для пластунів, та й загалом і нам час злетів надто швидко. В ході культурно-мистецької програми радіо «Сокаль» присутні розповіли, що і захід, і виставка їм дуже сподобались.

Місто Сокаль Дзвінка Загайська вибрала не випадково, називає його маленькою провінцією в хорошому розумінні слова, вбачає в ньому схожість з Дрогобичем, а ще зізнається, що її чоловік Володимир Василишин родом зі Сокальщини, тому вона вдвічі любить цю місцину.

Як ми вже зазначали молода художниця відома не лише в Україні, а й поза її межами серед поціновувачів мистецтва. Вона вміє творити неймовірний мікросвіт з візерунків, символів та знаків. Намагалася якнайглибше розповісти та навчити пластунів Сокальщини цього складного виду мистецтва. На її рахунку чимало виставкових залів Львова, Києва, Дрогобича, Одеси, Трускавця та Берліна. Сьогодні одну з її виставок можна оглянути і у Сокалі… Її роботи присвячені різноманітній тематиці, серед яких: «Жінки України – митці», щорічні виставки «Високий Замок», Всеукраїнська до Дня художника, Регіональна виставка «Шевченкіада», яка присвячена 200-літтю з Дня народження Тараса Шевченка. Є у Дзвінки роботи в рамках соціально-культурного проекту «Майдан.Україна.Шлях до свободи», з якими вона виставлялася у музеї Берлінського муру «Чекпойнт Чарлі». Має художниця роботи написаній темі початку Революції гідності, Великодній виставці «Дерево життя», які презентувала у рідному Львові. А ще чимало проектів «Мистецький вертеп», «Львів – очима молоді», «Великодня країна», «Свіжий погляд»… Сьогодні у Сокалі вона презентує виставку «Символічне».

Люблю людей, природу, всесвіт… Люблю шоколад і затишні вечори з друзями… Люблю малювати, різати, клеїти, ліпити, мотати і все, що можна зробити своїми руками, а ще я емоційна, відкрита і трохи розхристана, але не байдужа до всього! Люблю подорожувати… Обожнюю гори, піші мандрівки і пригоди! Ніколи не жалкує за тим, що сталося і завжди вірю в позитив. Не приховує Дзвінка і того, що любить бути самостійною. Саме такими фразами охарактеризувала себе Львівська художниця-монументалістка Дзвінка Загайська, яка відома своїми талантами та вмінням творити, щось нове і неординарне, а ще трішки загадкове, філософське та космічне.

Проект з яким ознайомила відвідувачів Дзвенислава Загайська втілює внутрішню стійкість, цілісність та гармонію Всесвіту; асоціюється з традиційними формами народного мистецтва. Переосмислення глибинних змістів, що містяться в образно-символічних проявах народної культури та проникає в суть культурно-ціннісних орієнтирів народу. Нагадаємо, виставка «Символічне» триватиме до 20 квітня 2018 року. Оглянути її можна у музеї «Людина.Земля.Всесвіт» за адресою: м.Сокаль, вул. А.Шептицького,74, який працює щодня з 10 до 17 години. Вихідні п’ятниця та субота.

Сокаль FM

Exit mobile version