Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В області завершилась Літня школа зі збереження пам’яток культурної спадщини

Днями на Львівщині завершився проєкт «Літня школа для молоді «Охорона культурної спадщини – моя справа». Це тижневий інтенсив для молоді віком від 14 до 35 років з лекційними, екскурсійними, практичними заняттями, дискусіями, тренінгами, обговореннями, зустрічами з фахівцями в галузі збереження та промоції спадщини.

Проєкт вже третій рік поспіль реалізовується громадською організацією «Асоціація Культурних Ініціатив» за фінансової підтримки департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрацій.

Як зазначають організатори, його основна мета – виховання свідомої та активної молоді, яка здатна брати на себе відповідальність за добробут і благоустрій у своєму місті, містечку, чи селі, закріплення думки, що збереження культурної спадщини є обов’язком кожного свідомого мешканця.

«У цьому році нам вдалося залучити 30 учасників з 7 областей України: Харківської, Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Миколаївської, Херсонської, Львівської та міста Києва. В межах проєкту відвідали 4 райони Львівщини, понад 20 міст, містечок,сіл, оглянули понад 50 об’єктів культурної спадщини», – зазначила керівниця проєкту Катерина Плечій.

Відкриття проєкту відбулося у Львові в музеї «Територія Терору», де обговорили проблемні питання та сучасні підходи збереження спадщини.

Учасники відвідали низку важливих архітектурних локацій: у с. Стара Скварява церкву Св. Архистратига Михаїла,  с. Воля Висоцька церкву Св. Архангела Михаїла, с. Потелич церкву Св. Духа, знайомилися з різними підходами до збереження та пристосування об’єктів дерев’яної сакральної архітектури.

Під час поїздок у Дрогобич учасники відвідали солеварню, житницю, Церкву Воздвиження Чесного Хреста, Церкву святого Юра, костел, міську ратушу. У Бориславі оглянули музей «Карпатська хата», «Аптеку-музей Йогана Зега», побували у Державному історико-культурному заповіднику «Давній Пліснеськ».

Значна частина часу у проекті приділили тематиці побудови комунікаційних стратегій як одному з основних аспектів пам’яткоохоронної діяльності.

«Сфера захисту культурної спадщини потребує обміну досвідом, навчання проєктних менеджерів культури, що боронять наші духовні рубежі. Нам треба вивчати позитивні та негативні приклади наших колег, знати хто чим живе, як протистояти знищенню спадщини, які дієві інструменти можна використовувати в роботі. Така школа потрібна для всієї країни і на майбутнє може стати потужним проєктом по створенню і зміцненню нових кадрів», – наголосила проєктна менеджерка, експертка УКФ Наталія Буйнова.

Після завершення інтенсивного робочого тижня учасники отримали «домашнє завдання», над якими працюватимуть впродовж двох тижнів у групах. Опісля підготують пропозиції ревіталізації чотирьох об’єктів спадщини. Презентують напрацювання учасників проєкту на платформі zoom.

Як нагадують у департаменті комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації триває активна реалізація проєктів, що стали переможцями у конкурсі серед інститутів громадянського суспільства. Цьогоріч 15 організацій реалізують свої проєкти на території 5 районів Львівщини.

Exit mobile version