Новини культури

У ритмі сальси: коли танець стає ефективним, комплексним і приємним тренуванням

« Вдих глибокий. Руки ширше… ». Охочих слідувати рекомендаціям цієї жартівливої, здавалося б, пісеньки В.Висоцького все більше. « Бадьорості духу, грації та пластики » хочеться всім. І також усім очевидна необхідність і користь достатніх, регулярних і виконуваних із задоволенням, фізичних навантажень для молодості і здоров'я.

Однак слідувати здоровому способу життя з достатньою активністю і регулярністю вдається вже не всім. І крім традиційних « відмовок » цьому, а саме тотальної зайнятості, складності виділити достатньо часу і визначитися з максимально ефективним і зручним режимом, нерідко додаються й нові складності. Це труднощі з вибором варіанта фізичного навантаження, що буде цікавою і якісною.

А обумовлені такі труднощі як особистими причинами ( не викликають натхнення біг, тренажери або йога), так і слабкою підготовкою, що супроводжується зрозумілою невпевненістю в собі. Все може виправити заняття танцями, особливо сальсою. Чим цікава саме сальса київ, до слова, надає в танцювальному напрямку багато можливостей, чому ж саме у цього танцю шанувальників стає все більше? Тому є кілька причин :

У сальсі дуже вітається імпровізація. Тут є, безумовно, ряд основних і відмінних рухів, позицій і технік, але в основі все ж власне почуття і сприйняття ритму і рухів, інтуїтивні комбінації і пориви можна навіть сказати.

Що це дає? По-перше, легко починати, недостатня підготовка, непевність, помилки в техніці, не зовсім чисте виконання прекрасно « маскується » цієї самої імпровізацією, своїми рухами. По-друге, через сальсу легко і приємно самовиражатися. По-третє, немає тих самих примусових ритмів і обмежень, які приглушують інтерес ( як в степе, наприклад). Сам ритм і інтенсивність навантажень також, виходить, можна вибирати під себе ;

2. Загалом, сальса відноситься до парних ( партнерським ) танців. Що, до речі, також є перевагою, особливо на тлі свободи рухів і можливості імпровізації. Танцюючи, можна і емоційну атмосферу у відносинах зміцнити і зробити більш близькою і романтичною, просто залучаючи партнера до занять (навряд чи він залишиться байдужим до настільки легкому і хвилюючого танцю ).

Але одночасно сальса є і танцем особистим, який цілком (у дусі белліданса ) може виконуватися і без залучення партнера. Тобто, і таких обмежень немає.

3. І, по-третє, сальса – це одне з тих танцювальних напрямків, де в рухах ( які не настільки складні у виконанні як елементи брейк- дансу, наприклад) задіяні всі м'язи. Тобто танець перетворюється в комплексну і дуже ефективну тренування.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.