Новини культури

В Шарпанцях пройшов літературний вечір, присвячений 199-їй річниці від дня народження Т. Г. Шевченка

10 березня під такою назвою в Народному домі с. Шарпанці пройшов літературний вечір, присвячений 199ій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

Спочатку ведучі Валентина Ковалюк та Катерина Климчук запросили на сцену жіночий вокальний ансамбль, який виконав пісні на слова Т. Шевченка та про нього. Музичні твори вдало поєднувалися з поезією моїх односельчан.

А далі була вистава. Т. Шевченку 39 років. Після закінчення Петербурзької художньої академії приїжджає в Україну. Він вже вільний. Розповідає про побачене, про виданий «Кобзар», своїх друзів. Діалоги Тараса із сестрою Яриною, Оксаною Ковалевською та братом Микитою змусили глядачів до сліз співпереживати несправедливу долю героя. Розмова із дяком, жінкою, яка була сусідкою Грушівських, розповіли нам про рід Шевченка.

А на завершення вечора лунали пісні, вірші у виконанні дітей, а також танцювальні композиції. Після виступу Лучицького сільського голови Володимира Черечіна всі учасники художньої самодіяльності дружно заспівали Шевченковий «Заповіт».

В актовому залі увагу присутніх привертала виставка книг «Т. Г. Шевченко – велет духу народного». А в бібліотеці були ще дві виставки: «На вічнім шляху до Тараса» та «Художник, твореспівець – його послухать сходяться віки», які до свята підготувала сільський бібліотекар Богдана Климчук.

Софія КЛЮЧКОВСЬКА, жителька с. Шарпанці.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.