Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В Сокалі відбулася фотовиставка “Благодійність крізь призму об`єктива”

Очевидно, так мало статися, щоб фотовиставка "Благодійність крізь призму об`єктива" галереї Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця" потрапили до рук тих організацій, які займаються благодійністю: це Сокальська районна організація Союзу українок (голова Ірина Мандрик), благодійний фонд "Майбутнє України. Сокальщина" (президент Юлій Лукомський) та Сокальський благодійний фонд "Карітас" (директор о. Ярослав Кащук). На певний час оселилася ця виставка у Сокальському історикокраєзнавчому музеї, який започаткував своє існування теж завдяки благодійності, пожертвам меценатів, безкоштовній праці багатьох сокальчан.

Власне, виставка потрапила до Сокаля завдяки щасливому випадку. Пані Ірині Калитовській колега по роботі розказала про неї. А та в Інтернеті зв`язалася з її організаторами і поцікавилася, чи можливо, щоб фотовиставку привезти до Сокаля. Тоді районна організація Союз українок, благодійні фонди "Майбутнє України. Сокальщина" та "Карітас" звернулися з проханням до її організаторів. Правда, аж такої надії не було, бо виставку демонстрували переважно в обласних центрах. Про це свідчать записи у Книзі відгуків. Мешканці Сімферополя, Києва, Івано-Франківська, Ужгорода, Луганська, Полтави, Тернополя, Кривого Рога висловлюють вдячність організаторам виставки. Бо є за що. Коли оглядала ці світлини, то стискалось серце, розкривались очі і, як не дивно, на душі світлішало.

Що ж зафіксували майстрифотографи на своїх знімках? Золоту медаль Національної спілки фотохудожників України отримала робота Андрія Нестеренка "Дитинство за колючим дротом": Чернігівська виправна колонія № 44 стала першою в нашій країні, де реалізовано українсько-швейцарський проект на спільне перебування матері з дитиною. Мало хто знає, що в Україні існують тюремні дитячі садочки  там живуть і виховуються діти, які з'явилися на світ, коли їхні матері вже отримали термін. Кошти на реконструкцію приміщення виділило Швейцарське бюро співробітництва в Україні. Обладнано 11 кімнат для спільного проживання засуджених жінок разом зі своїми дітьми. Є необхідні меблі, в кожній кімнаті  окремий санвузол і душова кабіна.

Проект передбачає також допомогу жінкам, які вийшли на волю: соціальна адаптація, влаштування на роботу, надання житла.

Марина Яременко зняла серію світлин "Емоції…" Це фото особливих дітей, яких у світі прийнято називати інвалідами. Головна їхня потреба  безумовна і щира наша любов, безмежне піклування і бажання зробити їхнє життя щасливим. Для своїх батьків вони найкращі, бо ж ми любимо своїх дітей такими, якими вони є: незалежно від їхнього фізичного стану, віку і ставлення до них суспільства.

Центр соціальнопсихологічної реабілітації "Родина". Спеціальний приз отримала Наталія Шаромова, яка зняла серію фотографій "SOS  місто безпритульних тварин" (м. Київ). Більшість тварин потрапляють сюди хворими і скаліченими. Одних волонтери підбирають на вулицях, інших  підкидають. У притулку тварин лікують, відгодовують, стерилізують. Тут живе майже 2000 тварин. Собаки дуже люблять своїх рятівників. І це взаємна любов!

Віталій Мотрущенко представив світлину "У здоровому тілі  здоровий дух". Благодійний фонд Костянтина Кондакова в рамках програми "У здоровому тілі  здоровий дух" для всіх охочих обладнав на Сорочинському ярмарку спортивнорозважальний майданчик. Найпопулярнішим місцем у любителів екстремального відпочинку став скеледром, встановлений благодійниками поруч із центральною сценою. Ця програма фонду К. Кондакова покликана поліпшити загальний стан здоров'я українців, знизити кількість людей зі шкідливими звичками, підняти рівень спорту в Україні та її імідж як спортивної держави в очах світової спільноти.

Наталія Вовк представила серію світлин "Зігріті душі". Молодіжна благочинна спільнота Львова разом із сестрами, катехитками Святої Анни, відвідують будинок для старих. Його мешканці мають дуже різні потреби. Однаково необхідні. Стареньким допомагають не тільки закупівлею найнеобхіднішого, а й психологічно підтримують. Літні люди, особливо відірвані від близьких, дуже часто відчувають гостру потребу просто поспілкуватися з кимось, кому можна відкритись і довіритись, посперечатися, поспівати. Часто, опинившись у скрутній ситуації й залишившись у самотності, дуже важко не втратити найпотаємніше, найсокровенніше і найцінніше, що в нас є,  віру. "Такий жаданий обід"  назва фото Тетяни Люти. Кожний день місцева організація Червоного Хреста годує обідами багатьох людей, які з різних причин опинилися у скрутному становищі.

Це опис лише кількох творінь фотомитців, творінь їхнього серця, душі і розуму. Вони відкривають завісу на те, що за радянської влади було закрите, а нині ж воно дуже потребує підтримки і опіки. Ці світлини змушують нас замислитися, оглянутися навколо і стати добрішими.

Про це говорили промовці. Ірина Калитовська  одна з координаторів виставки у Сокалі зачитала привітання від директора Українського форуму благодійників Анни Гулавської-Черниш.

Поблагословив виставку і підкреслив значущість благодійності митрофорний протоієрей, директор Благодійного фонду "Карітас" о. Ярослав Кащук, який навів слова Ісуса Христа, що "щасливі ті, які жертвують, бо давати, то більше щастя, аніж брати". Тому при церкві заснована така благодійна організація як "Карітас"  це любов і милосердя. А також для історикокраєзнавчого музею подарував старовинний образ.

Представники влади  голова Сокальської РДА Олег Кожушко, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк та міський голова Сокаля Богдан Зарічний  поділилися враженнями від виставки "Благодійність крізь призму об’єктива" і висловили бажання підтримувати різні благодійні акції, які відбуватимуться на наших теренах. Голова Сокальської районної організації Ірина Мандрик підкреслила, що "Україна завжди горда своїми меценатами і доброчинність  основа побудови держави", розповіла про благодійну діяльність Союзу українок. А президент благодійного фонду "Майбутнє України. Сокальщина" Юлій Лукомський ознайомив присутніх з акціями, які проводить згаданий фонд. Директор історикокраєзнавчого музею Василь Волошин гостинно запрошував усіх відвідати музей і оглянути фотовиставку "Благодійність крізь призму об`єктива". Серед гостей були підприємці, представники інтелігенції, сокальчани, які ще довго вдивлялися у світлини, ділилися враженнями, які сколихнули душу кожного.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Exit mobile version