Новини культури

В Сокалі відбувся концерт-марафон

25 квітня в актовій залі Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка відбувся концерт-марафон, на якому виступили студенти та учні мистецьких навчальних закладів Львова  лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. Це акордеоніст Назарій Любінець (Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка), акордеонне тріо "RESONANCE". У концертній програмі, яку вів викладач Львівського державного музичного училища імені С. Людкевича Володимир Іванець, була представлена музика різних жанрів, стилів і епох, а також віртуозні обробки народної музики.

Перед концертом ведучий розповів, що родом зі Стенятина, колись навчався у Сокальській школі мистецтв, і нині з радістю привіз своїх студентів, щоб показати чого їх навчив, бо вважає, що у цьому успіху закладена і праця його викладачів. З цим концертоммарафоном вони вже виступали в ІваноФранківську, Тернополі, Львові. І скрізь їх тепло зустрічали, а опісля були добрі відгуки. Ця акція має за мету популяризацію баяна, акордеона та бандури, демонстрацію кращих мистецьких здобутків.

Володимир Іванець  талановитий педагог, який закоханий у музику. Цю любов він прищеплює й своїм студентам, серед яких є вихідці з Сокальщини  Богдан Андрійчук (на знімку вгорі) (Поториця) і Богдан Бойко (Жвирка), які вже закінчили Сокальську школу мистецтв імені Віктора Матюка по класу баяна. Дуже добре, що є такі викладачі, як Валентина Піскляк, Ірина Караман, Надія Кузій, Ніна Сичова, які цікавляться своїми вихованцями й плекають у юних талантів любов до баяна, акордеона, бандури.
Заступник директора школи Олександра Капелусь з гордістю розповіла, що у концерті виступатимуть їх колишні учні, а нині студенти державного музичного училища імені С. Людкевича  Іванна Шишка (на знімку в центрі) з Войславич, яка навчалася у класі Надії Кузій, Богдан Андрійчук (викладач Ірина Караман), а також учень третього класу школи Назар Куртяник (на знімку справа) (викладач Валентина Піскляк), який постійно консультується у викладача музичного училища Володимира Іванця. Хлопець багато займається і своєю наполегливістю і працею досягнув добрих результатів. Незважаючи на юний вік, йому лише 12 років, він уже лауреат Міжнародного та Всеукраїнських конкурсів. Нині школа може гордитися такими обдарованими дітьми, бо вони досягають все нових успіхів у творчій кар`єрі і гідно представляють наш край на різноманітних конкурсах.

Володимир Іванець розповів про концертмарафон. Першим виступив на сцені учень спеціалізованої музичної школи імені Соломії Крушельницької Іван Сумарук, який показав високий технічний та професійний рівень.

А в цей час у коридорі чекав свого виступу юний талановитий акордеоніст з села Завишень Назар Куртяник. Знайомство з акордеоном у хлопчика відбулося в 9 років. Вже через три роки він здивував усіх: обдарований учень уже брав участь у V Всеукраїнському конкурсі баяністівакордеоністів "Візерунки Прикарпаття", XXI Міжнародному конкурсі акордеоністів, що проходив у м. Перемишлі, конкурсі "Провесінь", де був у числі переможців. А нещодавно Назар Куртяник здобув перше місце ще й на обласному конкурсі баяністівакордеоністів. Назар розповів, що ще змалку мріяв навчитися грати на музичних інструментах і довго вмовляв тата, щоб той записав його туди. Ось уже три роки хлопець навчається у школі мистецтв у класі Валентини Піскляк. І неабияк радий цьому, бо може виразити себе в музиці. Нині тато тішиться успіхам сина і залюбки слухає, коли той на акордеоні показує свою майстерність. А за нею наполеглива праця  це щоденні заняття по 45 годин, детальна робота над кожною музичною фразою, нотою. Назар розповів, що йому найбільше запам'ятався конкурс у Запоріжжі, де на переможців падав "золотий" дощ. Юному музиканту подобається виконувати різні варіації, які торкаються найпотаємніших струн душі, вони хвилюють та додають настрою. Він мріє після закінчення школи навчатися в державному музичному училищі імені С. Людкевича у класі Володимира Іванця.

Та з залу почулися оплески і хлопець заспішив на сцену. А мою увагу привернула вродлива юнка з бандурою. Це була Іванна Шишка з Войславич. Дівчина зізналася, що трохи хвилюється, хоча вже багато разів виступала, брала участь у багатьох конкурсах та концертах у Львові, Дрогобичі, Черкасах. Просто, нині їй доведеться демонструвати майстерність перед своїми викладачами, тож почувалася, наче перед іспитом. Тут вона три роки навчалася гри на бандурі у Надії Кузій. Але вона ж бандуристка, тож мусить перебороти хвилювання, щоб дарувати іншим своє вміння грати на інструменті. До нас підійшов Богдан Андрійчук. Він уже вдруге виступав з концертом у стінах рідної школи, як професіонал. Тож почувався впевнено. Юнак зізнався, що спочатку також дещо хвилювався. Але коли вийшов на сцену, взяв у руки баян, все минулося, щасливий, бо займається тим, що любить. І це допомагає рости професійно.

Зі залу долинали звуки романсу із опери "Запорожець за Дунаєм". Це Іванна Шишка виконувала арію Оксани, а згодом заспівала українську народну пісню "Дощик" в обробці Миколи Лисенка. Дівчина зачарувала усіх своїм мелодійним голосом.

Глядачі теплими оплесками щиро подякували їй. Проте родзинкою виступу стало акордеонне тріо "RESONANCE" студентів у складі Богдана Андрійчука, Назарія Любінця, Володимира Висоцького, які продемонстрували віртуозність та високий виконавський рівень. Їх творчим керівником є також В. Іванець.

Наприкінці концерту заступник директора школи Леся Капелусь подякувала юним віртуозам за виступ та зазначила, що концерт вдався на славу, додав багато позитивних емоцій усім присутнім. Приємно, що сокальська земля має такі таланти, та є кому їх розвивати.

– Я дуже тішуся, що маю таких дітей, які продовжують навчання у Львівському державному училищі,  сказала викладач Надія Кузій.  Успішно закінчили його Галина Шеремета, Галина Ковальчук та багато інших. Зараз закінчує це музучилище Іванна Шишка. Добре, що вони не забувають нас і приїжджають в стіни рідної альмаматер з концертами. Сподіваємось, що й надалі підготуємо нових студентів до музичних навчальних закладів.

– Цей концерт-марафон ще раз продемонстрував, що Сокальська школа мистецтв імені Віктора Матюка – це  кузня для кування талановитих молодих кадрів. Це свідчення того, що у школі працюють висококваліфіковані фахівці, які цілковито віддаються своїй професії, які живуть музикою і передають цей дар своїм вихованцям,  підсумував директор школи Ярослав Стефанишин. 

Адже викладач Володимир Іванець і нинішні його студенти Богдан Андрійчук та Іванна Шишка  наші вихованці. Викладач школи мистецтв Ірина Караман закінчила Львівське музичне училище, а нині навчає дітей у нашій школі. Двоє її вихованців навчаються у цьому ж навчальному закладі, й один з них уже став лауреатом Всеукраїнського конкурсу. Це своєрідна передача естафет у музичному мистецтві та в музичній педагогіці. Це і є найцінніше: поєднання високого мистецтва та музичної педагогіки. Цей концерт цьому підтвердження. Завдяки виконавцям ми змогли доторкнутися до високого мистецтва, що трапляється не так часто. З іншого боку  це заохочення для учнів школи до роботи над собою, і гарний приклад, як треба досягати такого високого рівня майстерності.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

65993924
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.