Новини культури

У Сокалі відбувся регіональний фестиваль Мамині зіроньки-2016

Дощем та бузковим цвітом зустрів Сокаль учасників фестивалю «Мамині зіроньки-2016», який відбувся у День Матері. Приємно, що для багатьох з них він став першою сходинкою до творчого злету. 7-8 травня до Сокаля з’їхалися обдаровані діти, батьки та викладачі зі Львова, Червонограда, Жовкви, Рави-Руської, Горохова, Нововолинська, ВолодимирВолинська, Кам’янкиБузької, Жовківського та Сокальського районів. Цього разу 53 дітей боролися за звання переможця фестивалю «Мамині зіроньки2016». Нелегким для них був перший день конкурсу, коли змагалися у своїх групах. Член журі – джазовий піаніст, композитор, соліст Львівської філармонії Михайло Олійник перед початком галаконцерту поділився враженнями: «У цьому році учасників конкурсу більше, ніж торік. І це радує. Проте минулого року старша група була сильнішою. Серед конкурсантів є багато дітей, які уже брали участь у цьому конкурсі, і приємно, що вони виступають краще».

В цей час на сцені викладач музичної школи м. Великі Мости Наталія Ярмола розспівувала свою вихованку – восьмирічну Анастасію Іванову, яка вперше брала участь у «Маминих зіроньках». Вона розповіла, що сама була триразовим лауреатом фестивалю «Мамині зіроньки», а у 2004році отримала перше місце. Відтоді й почалася її співоча кар’єра, згодом закінчила училище і консерваторію. Тепер навчає вокалу діток і привозить сюди своїх вихованців. Вважає, що добре, що є такий фестиваль у Сокалі, який дає старт обдарованим дітям.

Тут же зустріла острівчанку Вікторію Пристанько, яка розповіла, що завідувач Острівського народного дому та мама вмовляли її взяти участь у конкурсі. Нині рада, що їх послухала, бо гарно виступила, адже цей конкурс – можливість попробувати свої сили і показати себе.

Молодшим діткам допомагали переодягатися та увійти у сценічний образ мами.

І ось уже 22 раз пролунали зі сцени позивні та гімн фестивалю. Ведучі – Анна Михайлюк та Павло Дак – акцентували увагу на тому, що усе наше життя нас супроводжує материнська любов, яка не знає відстані, а материнська молитва є нашим оберегом у житті. Жінкамати – приклад терпіння, самопожертви та безмежної і безкорисної любові до своїх дітей.

Лауреат міжнародних конкурсів Назар Куртяник виконав для присутніх матерів і бабусь музичний твір. А далі учасники «Маминих зіроньок» та зал приймали благословення від настоятеля храму архістратига Михаїла м. Сокаль отця Ярослава Збитковського та настоятеля храму Вознесіння Господнього о. Володимира Жарського.

Невдовзі зал приймав вітання з Днем Матері від голови районної ради Миколи Паська. Він також звернувся до учасників фестивалю, зокрема, тих, які вперше вийшли на цю сцену, і просив не забувати, що перші кроки вони зробили на сокальській землі. Опісля розповів, що напередодні галаконцерту мав зустріч з головою національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Юрієм Артеменком, якому презентував прикордонний медіа простір та розказав про регіональний фестиваль «Мамині зіроньки». Микола Пасько передав два запрошення від пана Артеменка лауреату фестивалю першої премії молодшої групи Соломійці Лень взяти участь у прямому ефірі каналу «1+1» на «Голосі країни», побажав юним виконавцям успіхів на сцені, а глядачам – насолодитися гарними дитячими співами.

– Сьогодні небеса символізували скільки материнських сліз пролито за дітей, – сказав депутат обласної ради Сергій Касян. – На жаль, ці сльози ллються й досі. Скільки безсонних ночей провели матері, щоб виховати такі юні таланти. «Мамині зіроньки» – це бренд Сокальщини, це – одна із складових культури нашого краю. Бажаю всім дітям, які беруть участь у фестивалі, перемог і наслідування кращих традицій українських соловейків – Володимира Івасюка, Назарія Яремчука та інших талантів, якими так багата Україна.

Привітав учасників фестивалю й Сокальський міський голова Вадим Кондратюк і начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Мирослава Михайлюк.

Опісля для оголошення підсумків міжрегіонального фестивалю дитячого та юнацького пісенного «Мамині зіроньки2016» та нагородження учасників запросили на сцену журі: голова – соліст Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької, лауреат українських та міжнародних конкурсів Петро Радейко, композитор, оранжувальник, джазовий піаніст Михайло Олійник, викладач вищої категорії по класу вокалу, керівник фольклорного дитячого ансамблю школи мистецтв імені В. Матюка Тетяна Гнатюк, викладач по класу вокалу Сокальської дитячої школи мистецтв імені В. Матюка Богдана Саганська.

А далі відбулося нагородження дипломантів фестивалю. Члени журі, голова районної ради Микола Пасько, Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, депутат обласної ради Сергій Касян, депутат районної ради, голова районної партійної організації ВО «Батьківщина» Олег Кожушко, депутат районної ради, директор ПАФ «Білий Стік» Олег Іванчина, лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів Назарій Куртяник та меценат Володимир Куртяник вручили переможцям грамоти та символічні призи. Дипломантами фестивалю стали Уляна Сурмик (ВолодимирВолинськ), Юлія Годуванська (Великі Мости), Артур Галас (РаваРуська), Влад Данильчук (Володимир-Волинський), Андріана Маслова (Червоноград), Соломія Міщій (Сокаль), Максим Савчук (Великі Мости), Зоряна Оліфір (Сокаль), Вікторія Пристанько (Острів), Святослав Грицак (Потеличі Жовківського району), Анна Михалюк (ВолодимирВолинськ).

Лауреатами третьої премії стали: у молодшій групі – Юліана Віхоть (РаваРуська), Анастасія Іванова (Великі Мости), середній – Марта Михайлюк, Анастасія Левонова (Жовква), Катерина Веремська (Волиця Жовківського району), у старшій групі – Юлія Білан (РаваРуська). Другої – Аліна Науменко з молодшої групи (Червоноград), – Діана Горбяк зі середньої (Жовква), Олександр Чишій зі старшої (Нововолинськ). Першої – Соломія Лень з РавиРуської (молодша група), Ліна Ткачук з ВолодимираВолинського (середня), Марічка Гоцій з РавиРуської.

Приз глядацьких симпатій АнніМарії Возняк з с. Перв’ятичі від обласної організації ВО «Батьківщина» вручив голова Сокальської районної організації ВО «Батьківщина» Олег Кожушко.

Голова журі Петро Радейко та композитор Михайло Олійник подарували Соломії Міщій зі Сокаля безкоштовний сертифікат на запис її авторської пісні в студії звукозапису «PIDKOVA-music». П. Радейко відзначив, що учасники фестивалю – це обдаровані діти: «І лише за те, що вони, переборовши себе вийшли на сцену, зібралися і заспівали, їх варто похвалити. Вони добре з цим справились. Звичайно, хтось виступив краще, хтось гірше». Він подякував усім, хто прилучився до проведення конкурсу. Це – організатори: начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Мирослава Михайлюк, головні спеціалісти відділу: Уляна Гнідик, Оксана Гладюк, директор Народного районного дому Ольга Мамуладзе, методист по драматичному жанру Ігор Дещаківський, куратори – Ольга Шевчук, Ольга Гасюк, Лілія Конончук, Оксана Фарина, Марія Галушко, Світлана Воляник, звукорежисер Роман Мельота. Вдячність публіці, яка прийшла підтримати виконавців і, звичайно, учасникам та їх викладачам. «Бажаю вам натхнення, творіть, тому що ви – майбутнє України… Ми маємо піснею піднімати дух український», – сказав П. Радейко.

Опісля соліст Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Петро Радейко подарував усім присутнім у залі три пісні, одну з яких виконував з викладачем Сокальської школи мистецтв ім. Віктора Матюка Анною Михайлюк.

А потім відбувся галаконцерт, де свій вінок з пісень, в яких переплелись радість і сум, творчість і любов, віра та надія у краще майбутнє представляли переможці конкурсу. Тут поєднувалися сучасні та народні українські пісні про маму, Україну, долю… Лауреати та дипломанти «Маминих зіроньок2016» співали добре знайомі усім пісні піднесено, щиро та емоційно. Запам’яталися глядачам виступи бандуриста Святослава Грицака, вокалістів Вікторії Пристанько, Марти Михайлюк, Олександра Чишія, і, звичайно, дзвінкий голос Марічки Гоцій, яка виконала пісню «Два кольори». Зал підтримував усіх вокалістів теплими оплесками.

Проте цьогоріч жоден виконавець не отримав гранпрі фестивалю. Як пояснив член журі Михайло Олійник, «щоб отримати цю нагороду вокаліст має виступити краще за інших, а цього року ми не побачили такої дитини, хоча були досить сильні й талановиті виконавці. Гранпрі має бути великим стимулом для всіх». А голова журі Петро Радейко додав: «На жаль, цього разу жоден виконавець не зумів нас зачарувати своїм співом. Бо гран-прі достойний отримати той, хто вийде, заспіває і зачарує, наче магія на сцені. Це і є талант. Всі учасники, які отримали навіть перші премії, співали добре, але… не змогли до кінця розкритися… Можливо, вони ще не доросли до тих пісень, які виконували, не змогли передати всі переживання».

Організатори фестивалю щиро вдячні благодійникам, які з року в рік підтримують обдарованих дітей. Це Крехівський та Червоноградський монастирі чину святого Василія Великого (отець Атаназій та ігумен отець Ігнатій); дитячий клуб «Креатив» Сокальської дитячої бібліотеки; обласна і районна організація ВО «Батьківщина» (керівники Михайло Цимбалюк, Олег Кожушко); ВАТ «Калина» (генеральний директор Михайло Чемерис); ПАФ «Білий Стік» (Олег Іванчина); ПП «Сокальські ковбаси» (Ігор Ляховський); депутат обласної ради Сергій Касян; ресторан «Весна» (Ганна Стецюк); піцерія «Фігаро» (Ростислав Фігурко); аптека «Провізор» (Юрій Мандрик); МКПТП «Ніка» (Марія Шамборовська); приватні підприємці – Майя Ілечко, Володимир Куртяник, Олег Прокопчук, крамниця «Лілія» (директор Лілія Барбарук); торговий центр «Легенда» (Петро Міркунов). Фестиваль відбувається під патронатом Львівської обласної ради та Сокальських районної та міської рад, департаменту з питань культури, національностей та релігії Львівської ОДА, відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Сокальської РДА.

Ось і 22 фестиваль «Мамині зіроньки» став історією. Комусь він приніс перемогу, а комусь – розчарування. Адже скільки було хвилювань, емоцій, сліз, дитячих переживань! Проте це лише перша їхня сходинка тернистого шляху до зірок. Хочеться лише побажати, щоб сьогоднішні «Мамині зіроньки» стали в майбутньому зірками естради України.

Любов ПУЗИЧ.

У Сокалі відбувся регіональний фестиваль Мамині зіроньки-2016

У Сокалі відбувся регіональний фестиваль Мамині зіроньки-2016

У Сокалі відбувся регіональний фестиваль Мамині зіроньки-2016

У Сокалі відбувся регіональний фестиваль Мамині зіроньки-2016

У Сокалі відбувся регіональний фестиваль Мамині зіроньки-2016

У Сокалі відбувся регіональний фестиваль Мамині зіроньки-2016

У Сокалі відбувся регіональний фестиваль Мамині зіроньки-2016

Фото автора та Степана ДУМАНСЬКОГО.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.