Новини культури

В Сокалі всі бажаючі могли долучитися для допомоги воїнам АТО

Вже стало доброю традицією щонеділі в центрі Сокаля проводити різноманітні акції, благодійні концерти, кошти від яких спрямовуються для придбанння необхідних речей, амуніції учасникам АТО.

Вже три неділі поспіль члени ГФ «Самооборона Майдану. 10 Сотня», Всеукраїнського волонтерського руху плетуть маскувальну сітку для АТО. Чимало небайдужих сокальчан, ідучи з церкви чи просто гуляючи містом, підходили і допомагали, а дехто приносив цілі пакети порізаних стрічок з тканин. Дівчата та юнаки, діти і дорослі вміло переплітали стрічки і цієї неділі нарешті завершили плести маскувальну сітку. Цього тижня її відправлять в зону АТО.

Також волонтери з районної організації Товариства Червоного Хреста провели для всіх охочих сокальчан курс лекцій з надання першої невідкладної допомоги. Медики на манекенах демонстрували, як правильно робити штучне дихання, зупиняти кровотечі та інше.

А тим часом біля пам’ятника Тарасові Шевченку тривав благодійний концерт. Лауреати багатьох конкурсів, аматори художньої самодіяльності, солістка Ганна Михайлюк співала українських пісень, а акордеоніст Назарій Куртяник вправно грав на акордеоні. Глядачі не шкодували їм оплесків та кидали гроші у скриньки для пожертв. Загалом під час концерту Ганни та Назарія сокальчани пожертвували 1800 гривень для Українського війська. Також народний вокальний жіночий ансамбль «Любисток», солісти, вокальне тріо районного Народного дому з благодійним концертом їздили у с. Велике. І хоча у Народному домі є проблеми з підключенням електроенергії і мешканцям села довелось довго чекати на початок концерту, проте вони щиро вітали оплесками учасниць ансамблю. Як сказала ведуча благодійного концерту Марія Христинич, усі разом зробили добру справу. Люди послухали милозвучний спів жіночок з ансамблю, тим самим вкладаючи благодійний внесок для сокальчан, які перебувають в зоні АТО. У с. Велике зібрали 1357 гривень.

Такі ж благодійні концерти проходили цієї неділі і у Свитазеві, де зібрали 940 гривень, та Червонограді, де концертну програму для містян підготували учасники народного вокального ансамблю «Берегиня» Сокальського осередку Союзу українок. Під час благодійного концерту союзянки зібрали 750 гривень.

З миру по нитці, і бідному сорочка, – так говорить приказка. Так само, якщо кожен пожертвує кілька гривень, не з’їсть морозива чи інших солодощів, а віддасть ці гроші для військових, які нині перебувають в зоні АТО, то завдяки нам військовослужбовці, які перебувають в зоні АТО, матимуть усе найнеобхідніше.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews