Новини культури

В Сокалі відзначили 150-річчя Всеукраїнського товариства “Просвіта”

21 жовтня в Сокальському музеї «Земля, Людина, Всесвіт» відбувся урочистий захід під назвою «Зоря нашої єдності і надії», приурочений 150-річчю Всеукраїнського товариства “Просвіта”. Розпочали свято з молитви за Україну та український народ, яку відслужили протоієреї о. Володимир Жарський та о.Михайло Назар. Присутніх привітали праправнук Т. Г. Шевченка за братом Йосипом Микола Лисинко, голова райдержадміністрації Роман Токай, голова районної ради Микола Пасько.

Старший науковий співробітник музею Наталія Покотюк пригадала, що 8 грудня 1868 року, у Львові, невеличка група національно-свідомої української інтелігенції заснувала громадську інституцію з промовистою назвою «Просвіта». З часу свого виникнення «Просвіта» пробуджувала національну свідомість, відстоювала культурно-освітні та політичні права українців на всіх теренах, де вони мешкали.

Про своє призначення і місію служити Україні, Богу і громаді вів мову заслужений працівник мистецтв Антолій Покотюк, який стояв біля витоків відродження товариства “Просвіта” у нашому краї.

Опісля присутні почули історію створення «Просвіти» на Сокальщині, про що розповів місцевий краєзнавець, головний спеціаліст Сокальського БДЮТ Олег Черешневський.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам`ять просвітян, які відійшли у вічність.

Спогадами про участь у «Просвіті» поділилися перший її голова Микола Пшевлоцький, голови наступних років Володимир Полянчук, Ігор Дацюк, а також активні просвітяни – Станіслав Дасюк, Юлій Лукомський, голова Союзу Українок Ірина Мандрик. В ході заходу виступив вокальний жіночий ансамбль «Берегиня».

Голос Сокальщини на GoogleNews