Головна / Новини культури / В Сокальській Малій академії наук нагороджували учасників районного проєкту “Стежками Героїв Соркальщини”

В Сокальській Малій академії наук нагороджували учасників районного проєкту “Стежками Героїв Соркальщини”

В Сокальській Малій академії наук підбили підсумки районного конкурсу, який проводився серед школярів в межах проєкту «Стежками Героїв Сокальщини». В урочистому заході взяли участь голова Сокальської районної ради Микола Пасько, районний депутат Віктор Притулко, директори, вчителів та учні з навчальних закладів, які брали участь в проєкті. Це Ільковицький НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок», Тартаківський НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок», загальноосвітні школи з Угнова, Савчина, Стаївки, Карова, Теляжа, Сокальський ліцей №1 та Сокальська ЗШ №2.  Присутні ознайомились із роботами дітей, які досліджували життя і діяльність героїчних людей Сокальщини минулого століття та сучасності, вивчали історію видатних місць нашого краю.

З привітальними словами до присутніх звернулись голова районної ради Микола Пасько та депутат Віктор Притулко. Вони розповіли, що з ініціативи Сокальської районної ради був започаткований такий унікальний проєкт «Стежками Героїв Сокальщини». Цей ресурс  містить інформацію про події, що відбувались на наших теренах, про видатних людей Сокальщини: новітніх героїв та учасників національно-визвольної боротьби минулого століття. Це електронний посібник з історії Сокальського краю, зроблений у вигляді інтерактивної карти, аналогів якому на Львівщині наразі немає.

Микола Пасько подякував всім, хто був небайдужим і  долучився до районного проєкту: «Вся зібрана інформація про видатних постатей Сокальщини, про історичні місця району буде обов’язково використана в інтерактивній карті. Адже наша основна мета – не лише створити локальний історичний посібник про Сокальський край, а зробити так, щоб цей унікальний ресурс продовжував жити, наповнюватись новими даними. Тоді він буде використовуватись на уроках історії, а гості нашого краю, за допомогою QR-коду, на гаджетах переглянути відеоролик чи прослухати аудіогід про певну історичну подію чи видатну людину Сокальщини».

Як приклад, присутні змогли переглянути сюжет про нашого земляка, молодшого сержанта Олега Галатюка, який трагічно загинув 22 грудня 2015 року в зоні АТО. Далі кожен учасник презентував свою роботу. Діти писали про сучасних Героїв АТО: Віктора Сивака, Андрія Костенецького, Валентина Прихода, Романа Лагна, про видатних особистостей минулого століття: Осипа Лещука, Василя Макуха, про криївку вояків УПА в Шмидтківському лісі та відпустове місце на кордоні села Стаївка.

На завершення Микола Пасько та районні депутати Віктор Притулко і Мирослава Ігнатюк вручили подяки, солодкі подарунки школярам та грамоти – педагогам, які допомогли дітям підготувати письмові роботи.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!