Новини культури

В Сокальській бібліотеці для дорослих відбувся «круглий стіл»

16 липня в Сокальській центральній районній бібліотеці для дорослих ім. Василя Бобинського відбувся «круглий стіл», присвячений 25-ій річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України. У ньому взяли участь представники влади, громадських організацій району, вчителі історії, працівники культури, громадськість.

Директор центральної районної бібліотеки для дорослих Тетяна Лобода, яка розпочала захід і нагадала, що 16 липня 25 років тому Верховна Рада України прийняла документ, який мав велике політичне та історичне значення, який відкрив нову сторінку в літописі нашої держави. Розпочався новий відлік часу, її ствердження, як самостійної незалежної держави. Ці їдеї об’єднали нашу націю. 

Голова РДА Олег Кожушко та заступник голови районної ради Володимир Чуб привітали присутніх з річницею прийняття Декларації про державний суверенітет України. Зокрема, Олег Кожушко зазначив, що «нині ми переживаємо нелегкі часи нашої незалежності. Не менш важкі були часи, коли приймалася Декларація про державний суверенітет України, яка стала передвістям Акту Незалежності нашої держави, окремі її постулати ввійшли в нього. Це був дуже важливий крок до незалежності України, який засвідчував верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, а також незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».

Заступник голови районної ради Володимир Чуб наголосив, що «в історичному календарі нашого народу 16 липня 1990 року є важливою віхою становлення української державності. Саме в цей день Верховна Рада України проголосила Декларацію про державний суверенітет України, що, безперечно, стало визначальною подією на шляху до національної незалежності. Саме на підставі Декларації про державний суверенітет України та в продовження тисячолітньої традиції державотворення, 24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила незалежність України. Більшість положень Декларації є засадничими для розвитку новітньої України і покладені в основу її Конституції. Наша країна переживає суворі випробування, але ми обов’язково здолаємо всі труднощі та переможемо. Суверенна і соборна Україна стане сучасною європейською державою – заможною і сильною».

А далі спогадами про перші роки становлення української незалежності на Сокальщині з присутніми поділився депутат Львівської обласної ради І демократичного скликання Андрій Бендзяк. Він також висловив хвилювання щодо подій, які відбуваються зараз.

Усі виступаючі наголошували, що вшановуючи цю визначну подію нашої новітньої історії, маємо усвідомити, що сьогоднішній і завтрашній день Української держави залежить особисто від кожного з нас. Патріотизм, активна життєва позиція, об’єднання в ім’я світлого майбутнього дітей та онуків, наполеглива повсякденна праця – запорука щасливого майбутнього України.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

750797284
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.