Новини культури

У Сокальському будинку дитячої та юнацької творчості відбувся День відчинених дверей

З нагоди свята гуртківці підготували для глядачів цікаву концертну програму, на яку завітали діти, їх батьки, вихованці БДЮТ, вчителі.

Розпочався День відчинених дверей з благословення отця Ярослава Кащука. Він вручив гуртківцям образки ангелахоронителя і звернувся до дітей: "Кожна дитина від народження наділена талантами. Хтось вміє співати, танцювати, інший  малювати. Тому батьки віддають вас у різні гуртки, щоб тут ви розвивали свої таланти. Якщо хтось підійде до фортепіано, то відразу грати він не буде, бо треба спершу навчатися. Тому, діти, будьте уважними, слухайте своїх наставників, розвивайте таланти і зростайте на благо Української держави. І завжди моліться до Бога, бо до праці треба Божої помочі".

Презентацію Сокальского будинку дитячої та юнацької творчості зробила його директор Марія Поліщук, яка є депутатом Сокальської районної ради. Вона розповіла батькам про гуртки, в яких можуть розвивати свої вміння діти, а також наголосила, що позашкільний заклад став лауреатом обласного конкурсуогляду позашкільних навчальних закладів. У минулому році Сокальський БДЮТ досягнув одного з кращих результатів діяльності  став лауреатом всеукраїнського конкурсуогляду соціальнопедагогічних виховних систем позашкільних навчальних закладів.

Нині тут діють два зразкові колективи  хореографічний "Престиж" (керівник Надія Лютик) і вокальний "Кришталь" (керівник Наталія Криштальська). Троє педагогів носять почесне звання "керівник гуртка  методист", це  Оксана Сумбаєва, Олег Черешневський, Марія Поліщук.

У цьому році звання "Народна майстриня" присвоєно педагогам Марії Бобешко та Аллі Смаль.
У БДЮТ творчо розвивалися та навчалися 675 гуртківців, що працювали в 45 навчальних групах. Їхня діяльність велася у художньоестетичному, гуманітарному, декоративноужитковому, екологонатуралістичному, туристськокраєзнавчому напрямах.

Протягом навчального року педагоги разом з вихованцями провели чимало цікавих заходів: акцію до річниці самоспалення Василя Макуха, виставки: новорічноріздвяну та до 200річчя Т. Шевченка в ТЦ "Місто", майстерклас з писанкарства, презентацію роботи гуртків для учнів міста на базі ЗШ №4, свято вареника (ЗШ №3), районний конкурс "Наш край  Сокальщина" у двох вікових категоріях на кубок "Просвіти", районний конкурс "Веселковий розмай". Учнівський парламент провів флешмоб, присвячений річниці УПА. Вихованці фольклорного гуртка біля храму св. ап. Петра і Павла під час Великодніх свят водили гаївки. Спільно з Центром соціальних служб для дітей, сім'ї і молоді провели свято Миколая.

У колективі працюють як молоді педагоги, такі як Олена Шеремета, Михайло Мерко, так і вже заслужені та досвідчені керівники гуртків, що творчо і натхненно вели своїх вихованців до перемог на районному та обласному рівнях, зокрема, Марія Бобешко, Алла Смаль, Оксана Звірко, Любов Шеремета, Олександра Стецюк, Ігор Джогола, Наталія Криштальська.

Переможцями Міжнародного конкурсу "Палаюча зірка" стали учасники зразкового хореографічного колективу "Престиж" (керівник Надія Лютик), що завоювали перше місце в молодшій віковій категорії, два треті місця в середній і старшій вікових категоріях.

Вихованці керівника гуртка, методиста Оксани Сумбаєвої здобули перші місця в Міжнародному конкурсі "Природа очима дітей", всеукраїнському конкурсі читачів журналу "Джмелик", лауреатство у всеукраїнському етапі Міжнародного конкурсу фольклорних колективів "Княжа династія", чотири перемоги в обласних та численні перемоги в районних конкурсах. А сама Оксана Сумбаєва  переможець всеукраїнського конкурсу читачів журналу "Джмелик" серед педагогів, лауреат всеукраїнського конкурсу авторських мультимедійних презентацій "Інноваційні форми роботи на заняттях гуртків", переможець районного, обласного етапів та учасник всеукраїнського етапу конкурсу педагогічної майстерності "Джерело творчості2014" у "Науководослідницькому напрямку".

Великий список досягнень у гуртківців педагога Ольги Ровецької: перше місце в Міжнародному конкурсі дитячої творчості "Природа очима дітей", перше і друге місця у всеукраїнському конкурсі дитячої творчості читачів журналу "Джмелик", перше  у всеукраїнському конкурсі юних художників "ТалантАрт2013",  друге   у всеукраїнському проекті "Мій улюблений сюжет у творчості Т. Шевченка", лауреатство у всеукраїнському конкурсі "Просто небилиці", друге і третє місця у всеукраїнському конкурсі "Свято Великодня" та чимало інших перемог в обласних конкурсах.

12 перемог на обласному рівні, 10  в районних конкурсах здобули вихованці керівника гуртка  методиста Олега Черешневського. Він  лауреат всеукраїнського конкурсу і авторських мультимедійних презентацій "Інноваційні форми роботи на заняттях гуртка". Здобув також перемогу в районному, обласному етапах всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності керівників гуртків позашкільних навчальних закладів "Джерело творчості2014" у гуманітарному напрямку, перше місце в заочному етапі всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності керівників гуртків "Джерело творчості2014" та друге місце в загальному підсумку всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності керівників гуртків "Джерело творчості2014". Сокальський будинок дитячої та юнацької творчості  у минулому навчальному році також здобув 52 перемоги в районних конкурсах, 38  обласних, 9  всеукраїнських і 5  міжнародних.

Звичайно, цього б не було, якби не спільна праця батьків та педагогів, постійна підтримка відділу освіти, піклування районної ради.

Методист районного методкабінету Оксана Базилевич побажала діткам гарної подорожі країною знань, цікавих вражень, добре вчитися, бо у Сокальському будинку дитячої та юнацької творчості працюють фахівці своєї справи, які розвивають дитячі таланти.

В актовій залі відбувся святковий концерт, дівчатка і хлопчики декламували вірші, танцювали, співали. Батьки щиро раділи за своїх дітей, яких навчають у будинку дитячої та юнацької творчості пізнавати рідний край, вишивати, танцювати, фантазувати… Адже педагоги, під керівництвом Марії Поліщук, вміло поєднують навчання і виховання гуртківців у єдиний процес, в результаті якого діти показують високий рівень майстерності. Тут педагоги дитячі таланти, немов діаманти, відшліфовують та вкладають у коштовну скриньку душі.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

65811023

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.