Новини культури

В Тартаківському палаці розпочався туристичний сезон

Незвичайні екскурсії пам’яткою 19 ст.,костюмовані дійства у стилі того часу, фотозони, розваги для дітей, частування, фортепіанний джазовий концерт – усе це чекало на гостей Тартаківського палацу, де 15 серпня пройшло відкриття туристичного сезону. Кожен охочий цими вихідними мав можливість повернутися в епоху вишуканих вбрань, елегантних інтер’єрів та нашої історії.

В Тартаківському палаці розпочався туристичний сезонЗахід відвідали і очільники Сокальщини – голова Сокальської районної ради Микола Пасько та голова Сокальської райдержадміністрації Ігор Дацюк.  Микола Пасько, вітаючи гостей, звернув увагу на важливості неабиякого внеску громади, у відродження Тартаківського палацу: «Сьогодні ми зібрались тут завдяки тому, що громада організувалась і дала нове життя занедбаній пам’ятці архітектурі, яка в майбутньому може стати перлиною Тартакова. Коли організовується громада, вона змушує працювати владу і ставить перед нею чіткі завдання. Так сталось і цього разу. Львівська обласна рада скерувала кошти для початку ремонтних робіт, сільська рада підтримала і виділила фінансування, чимало людей прийшли, щоб допомогти волонтерам відроджувати Тартаківський палац. Усі ці моменти – назавжди залишаться в історії села.»

Микола Пасько також нагадав присутнім, що в сусідньому населеному пункті, Копитові, проживає наш земляк Іван Зданевич. Чоловік відслужив в АТО, але повернувшись у мирне життя, потрапив в  ДТП і зараз бореться за своє одужання та повернення до повноцінного життя. «Опікуватись тими, хто потребує допомоги – благородна і необхідна місія.  Івану Зданевичу  також активно допомагають волонтери. Тому, саме завдяки таким активним та небайдужим людям буде відроджений і Тартаківський палац, і підтримані ті, хто потребує особливої уваги».

Як відомо, палац у Тартакові спорудили у 1898 році для представника відомої польської шляхетної родини Збігнєва Лянцкоронського, на місці замку Потоцьких. Нещодавно цей архітектурний об’єкт включили до туристичних путівників. Сьогодні проект відродження Тартаківського палацу курують БФ «Спадщина.UA» та локальна громада. “На 2020 рік в нас ще багато планів, зокрема, завершення реставрації брами, влаштування на території пам’ятки системи відеоспостереження та WI-FI. Також є незначні, проте системні витрати на адміністрування проекту, зокрема, пальне, засоби для догляду за територією, інформаційна поліграфія, інші господарські та побутові витрати. І однозначно ми обов’язково плануємо цього року знову податися на конкурс мікропроектів Львівської обласної ради, котрий передбачає обов’язкове небюджетне фінансування“, – говорять куратори.

Перший день туристичного сезону присутні провели у товаристві джазового піаніста композитора Макса Лана. У променях В Тартаківському палаці розпочався туристичний сезонпризахідного сонця Макс зіграв  кілька власних композицій з альбому «Прості п’єси для фортепіано». Окрасою вечора став кульмінаційний запуск освітлення  палацу. До слова, влаштування нічної підсвітки фасаду зреалізовано в рамках обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив за співфінансування Львівської обласної ради, Тартаківської сільської ради та БФ «Спадщина.UА».

Туристичний сезон в Тартакові триватиме в до середини жовтня.

Голос Сокальщини на GoogleNews