Новини культури

Хор зі Львова виступив на патріотичному святі українців Надсяння в Польщі

На запрошення Сяніцького відділу Ооб’єднання українців у Польщі хор Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного «Ставрос» відвідав с. Мокре (Польща) та взяв участь у святі «Червона калина» – повідомляє ZIK.

Вже 10 років українці Сяниччини збираються восени, щоб почути патріотичну поезію та пісню.

Цього року українці прибули із усіх куточків повіту та найбільше із с. Мокрого, с. Морохова, с. Команчі, м. Сянока та м. Загір’я.

Благословили проведення цього свята українські священики Православної на Греко-католицької Церков у Польщі.

Для гостей у сільському будинку культури виступили колектив «Лем МИ» із с. Команчі, «Співанка» та «Ослав’яни» із с. Мокрого.

Молодь із пунктів вивчення української мови у своїх віршах розповіла присутнім про любов до рідної мови, якою їх виховують у сім’ях батьки.

Цьогорічний святковий захід був присвячений і 200-річчю дня народження о. Михайла Вербицького. Гості із м. Львова виконали духовні піснеспіви видатного священика-композитора. Між творами публіка мала змогу дізнатися про життєвий шлях одного із навідоміших творців церковної музики та автора державного гімну України від керівника громадської організації «Центр розвитку української культури та самоорганізації» Лілі Плахтій.

Державним гімном у виконанні «Ослав’ян», яких підтримав зал, завершилося у Мокрому святкування «Червоної калини».

Поетичне завершальне слово мала голова Сяніцького відділу ОУП Марія Білас, яка подякувала і колективам за їхню працю, а усім присутнім за небайдужіть та збереження культурного надбання.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.