Представники департаменту освіти і науки відвідали Жовтанецьку опорну школу, аби поспілкуватись із керівництвом закладу та подивитись як триває підготовка до нового навчального року.
У школі навчається понад шість сотень дітей зі всієї дев’ятитисячної Жовтанецької громади. Зараз у школі триває капітальний ремонт їдальні. Завершуються останні приготування до успішного старту першої навчальної чверті.
«Школа надзвичайно гарна візуально, та комфортно облаштована. Судячи із кількості учнів, заклад є цікавим для дітей та батьків, попри те, що у громаді є ще кілька шкіл. Великий спортзал, кольорова зона буккроссингу, тенісні столи, сучасний читальний зал – усе це заохочує дітей розкривати нові межі своїх можливостей», – зауважив директор департаменту освіти Олег Паска.
Під час візиту до школи оглянули навчальні класи, лінгафонний кабінет, конференц-зал. У фізичному кабінеті багато чого зберіглось ще з радянських часів, а торік школа отримала оновлення кабінету, відтак вчителі зауважили більшу зацікавленість дітей до цієї науки.
«Останніми роками ми закупили вже нові засоби для практичних та лабораторних робіт. У 2017 році за власні кошти закупили модульні системи. Дітям цікаво на нових працювати, вони гарно зроблені. Цьогоріч отримали STEM лабораторію. Тут є і молекулярна фізика, і електрика, і механіка. Класи великі, до 30 дітей, доводилось ділити їх на групи. Тепер ми маємо більше комплектів, і можна цих дві модульні системи поєднувати. Для якісного навчання фізиці також переробили кабінет», – розповіла вчителька фізики Ганна Герболка.
У школі працює логопед, планують облаштувати інклюзивно-ресурсну кімнату.
«Змінюємо по-троху старі меблі, закуповуємо новий інвентар. Молодша школа уже повністю оновлена, взялись за середні класи. Найбільше, звісно «болять» старші класи. Скажімо, для уроків інформатики доводиться садити дітей вдвох за один комп’ютер, їм так некомфортно, до того ж така схема не дає доброго результату. Разом із колективом намагаємось змінити школу. Нещодавно облаштували новий читальний зал. Читальню тривалий час ніхто не відвідував, ми оновили трохи антураж, дітям стало цікаво. Просто на підлозі, на подушках, дітлахи можуть полистати книги, поспілкуватись, вони полюбили це приміщення, нам вдалось перетворити читальний зал в сучасний простір. Зробили також окремий зал для карате, і маємо уже чемпіона. Кілька років тому наш учень Віталій Петрук виборов срібну медаль на чемпіонаті світу», – зазначила директор школи Жанна Король.
У молодшій школі застосували новий підхід. Нова українська школа поділила навчання на два етапи, адаптаційний період 1-2 класи, і основне навчання 3-4 класи.
«Ми вирішили три роки тому спробувати такий формат, і побачили хороші результати. За новою системою один вчитель навчає дітей впродовж перших двох років, після чого набирає нових першокласників. А у третьому та четвертому класі дітей уже навчає інший вчитель. Відбувається ротація. Це добре, бо діти, звикаючи до одного вчителя, стають більш пасивними, і в п’ятому класі їм складно призвичаїтись до великої кількості вчителів. А так діти швидше звикають до зміни вчителів», – розповіла учителька молодших класів Оксана Гавронська.
Учнів школи активно залучають до національно-патріотичного виховання. Цього року команда закладу здобула четверте місце на обласному етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
«Ми долучились до теренової гри у 2018 році. Коли вперше взяли участь, дітям сподобалось. Захист вітчизни у школі викладає учасник АТО. Він надзвичайно загорівся ідеєю підготовки школярів до змагань, і цього року нам вдалось наблизитись до переможців. Будемо працювати у цьому напрямі і надалі», – поділилась планами керівниця відділу освіти Жовтанецької громади Ірина Вус.
За словами Ірини Вус не лише Жовтанецька опорна школа, а й всі освітні заклади громади готові до навчання. До першого вересня довезуть усі підручники, перевірять котельні та підготують шкільні автобуси.