Головна / Новини культури / У Сокалі вшанували Героя України – В’ячеслава Чорновола

У Сокалі вшанували Героя України – В’ячеслава Чорновола

25 грудня, у Сокальському районному Народному домі вшанували пам’ять – В’ячеслава Чорновола. Урочистий захід приурочений 80-річчю від дня народження Героя України.

Честь та пам’ять великому українцю віддали представники влади, громадські діячі, молодь. Участь у заході взяв голова Сокальської районної ради Микола Пасько.  Він підкреслив, що: “В’ячеслав Чорновіл – це моральний авторитет, самородок з древнього козацького роду, який стоїть поза партіями та інтригами, бо закликав: “Україна починається з тебе”.”

Про важливу роль В’ячеслава Чорновола у становленні української державності говорили також священик, отець Роман Синицький, голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай та голова Сокальської районної організації Народний Рух України Василь Бойко.

Поділитися спогадами про Героя України приїхали Лідія Бойчишин та Ярослав Кендзьор.

До присутніх звернувся політичний діяч Ярослав Кендзьор і наголосив, що В’ячеслав Чорновіл – людина, яка присвятила своє життя боротьбі за Україну. “В’ячеслав Чорновіл самовіддано віддавав себе ідеї незалежної української держави і за її реалізацію відбув тюрми і табори. Відзначаючи цю річницю, ми його вірні і мислячі соратники, повинні нести відповідальність за долю країни. Вячеслав Чорновіл – взірець того, як потрібно відстоювати Україну”, – підкреслив Ярослав Кендзьор.

У Сокалі вшанували Героя України - В'ячеслава ЧорноволаПід час урочистої академії було презентовано документальний фільм про життя та діяльність В’ячеслава Чорновола «Той, що пробудив Кам’яну державу». Прикрасили подію патріотичним концертом вихованці художньої самодіяльності Сокальського району.

У Сокалі вшанували Героя України - В'ячеслава ЧорноволаТакож під час вшанування, до меморіальної таблиці В’ячеславу Чорноволу в Сокалі поклали живі квіти.

До слова.1 грудня Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначенння 80-ї річниці з дня народження В’ячеслава Чорновола на державному рівні.

В’ячеслав Чорновіл — український політик,  публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації  українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (посмертно).

У період з 1990 до 1992 року — В’ячеслав Чорновіл був головою Львівської обласної ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!