Новини культури

Забута музична спадщина Михайла Вербицького зазвучить по-новому у Львівському органному залі

28 квітня команда Органного залу та формації Ukrainian Live готує премʼєру нового оркестрування музики Михайла Вербицького до пʼєси Івана Гушалевича «Підгіряни». У свій час, а саме з 1863 року і до кінця XIX століття, цей твір був справжнім хітом, а мелодрама Гушалевича ставилася десятки разів у різних містах Наддніпрянщини, Польщі, Литви та інших сусідніх країнах.

«Вербицький. «Підгіряни» – це цілий історичний проєкт Львівського органного залу, який повертає до життя музику найуспішнішої пʼєси Михайла Вербицького. Ідея належить команді Львівського органного залу, яка спільно з музичною організацією Collegium Musicum вже не перший рік провадять стратегію Ukrainian Live. Її мета – поширення української класичної музики. Робота з творчістю Вербицького, який крім усього є автором музики Національного гімну України, була запланована давно.

«Важливо відновити та зберегти цей твір, передати для наступних поколінь, оскільки він є свідченням краси та багатства української культури. Крім того, через нього можна показати, що українська музика цікава та актуальна в сучасному світі», — каже директор Органного залу Іван Остапович.

Оркеструванням та редакцією «Підгірян» займався молодий харківський композитор Володимир Богатирьов, який раніше вже співпрацював із Львівським органним залом у ролі куратора в спільному з Харківською консерваторією проєкті «Музика молодих харківських композиторів». Оркестрована версія «Підгірян» підкреслює традиції української музики, даруючи слухачам можливість насолодитися витонченими мелодіями та унікальним тембрами.

Виконавцями цього музичного вечора і фактично творцями історії стануть музиканти Луганського симфонічного оркестру та чоловічого хору «Гомін» під диригуванням Івана Остаповича.

«Наша команда зібрала всі можливі існуючі джерела, аналізувала їх та використовувала свій музичний досвід, щоб зробити повну реконструкцію твору. Ми намагаємося зробити все можливе, щоб повернути ці втрачені шедеври української музики до життя», — коментує співдиректор Органного залу та куратор цього проєкту Тарас Демко.

Голос Сокальщини на GoogleNews