Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Завтра у Львові розпочинаються Дні європейської спадщини: що підготували для відвідувачів

З 9 по 11 вересня у Львові відбуватимуться Дні європейської спадщини, мета яких – привернути увагу до спадщини та її ролі в житті суспільства. Цьогорічна програма налічує близько 90 подій.

«Дні європейської спадщини важливо проводити зараз, бо культура, історія – завжди на часі, бо без цього ми не можемо розвиватись як нація. Сьогодні, попри трагічні події в нашій країні, ми маємо можливість здійснювати культурний обмін між тисячами українців, які живуть зараз у Львові. Дні європейської спадщини – це про наші традиції, нашу спадщину, про те, що ми маємо, бережемо і захищаємо.

Дні європейської спадщини – це унікальна подія, яка вже вдванадцяте відбувається у Львові (єдине місто в Україні, які стільки років долучається до ДЄС). Радіємо, що стільки років інтерес до цих подій є дуже високим. Попри труднощі в організації цих заходів, ми підготували неймовірно цікаву та насичену програму, щоб кожен знайшов для себе щось цікаве», – зазначає Христина Лебедь, керівниця управління туризму Львова.

Тема цьогорічних Днів спадщини у Львові – «Втрачене. Збережене. Відновлене». Розповідати та знайомити з історією будуть львівські гіди, музейники, науковці, історики, мистецтвознавці, реставратори. Події відбудуться у найрізноманітніших форматах – від лекцій, екскурсій, майстер-класів до концертів та поетичних читань.

«Тема спадщини є дуже всеохопною, тому кожного року наша програма розширюється. Цьогоріч ми будемо говорити і про природну спадщину на екскурсіях дендраріями, ботанічними садами, зоологічним музеєм, і про збереження тварин, на прикладі Домажиру та Домівки врятованих тварин, і про людей, які долучились до творення Львова і України. Унікальною на цьогорічних ДЄС буде можливість пізнати Нову Каховку, а саме її кам’яні вишиванки. Цікавою також буде тема про долі львів’янок в період Другої світової війни. Також цьогоріч ми покажемо відвідувачам унікальність Янівського кладовища.

Взагалі ми багато чого не знаємо про наше місто, і Дні європейської спадщини – це дуже добрий поштовх, або пізнати його краще», – зазначає Юлія Доліба, координаторка проєкту.

Учасники зможуть потрапити в унікальні місця, як, наприклад, історичне приміщення Львівського радіо, відреставровані зали Львівської політехніки, закулісся театру “Воскресіння” та Першого театру чи старовинні підвали Фабрики повидла. Чимало подій відбудуться на відкритому міському просторі – екскурсії давніми цвинтарями, парками і іншими природніми об’єктами, історичними кварталами в центрі міста і за його межами. Особливістю ДЄС цього року також будуть розповіді про відомих і малознаних львів’ян і львів’янок, таких як Анна Крушельницька, Стефан Банаха, Софія Караффа-Корбут, Іван Левинський, Захарієвичі. Значна увага в програмі приділена воєнній темі та збереженню спадщини.

«Дні європейської спадщини у Львові – це унікальні дні, коли львів’яни і гості міста можуть потрапити у такі закапелки, які зазвичай є закритими для відвідувачів. Музей Соломії Крушельницької впродовж всіх 12-ти років брав участь у ДЄС. Ми проводили різноманітні екскурсії, показували ретро-автомобілі, організовували концерти з котами. Кожного року стараємся придумувати щось нове, цікаве.

Цей рік для нас є особливим, бо ми відзначаємо 150 років з дня народження Соломії Крушельницької. Ми мали дуже грандіозні плани на 2022 рік, але війна не дала їх реалізувати, тому раді що під час Днів європейської спадщини зможемо хоч трошки більше розповісти українцям про культурну амбасадорку нашої країни», – розповів Михайло Кобрин, директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.

Повна програма – за посиланням: https://bit.ly/3BdPIFh

Коротка програма: https://bit.ly/3wTC6N6

За друкованим буклетом можна прийти у Центр туристичної інформації за адресою: вул. Руська, 20 (вхід на розі).

Більше про проєкт – на сайті lviv.travel.

Exit mobile version