Новини культури

Жодне свято у Народному домі села Межиріччя не обходиться без участі Михайла Мигаля

Зустріч із хорошою людиною завжди залишає в душі відчуття світла, радості. Позитивні емоції переповнювали моє серце при спілкуванні з чудовою людиною, музикантом, вчителем музики, аматором сцени Михайлом Мигалем (на знімку).

Михайлові музичний талант передався спадково. У сім’ї Мигалів дідусь  був скрипалем,  тато грав на гітарі. Ще зовсім юним він закінчив Львівське училище культури, згодом навчався музики у Волинському державному університеті імені Лесі Українки. Відтоді уже 14 років працює вчителем музики у Межирічанській школі. За його словами, з дітьми працювати легко, головне їх зацікавити. На уроки Михайла Юрійовича школярі ходять із задоволенням. Вчитель готує цікаві матеріали, ілюстрації про видатних музикантів, композиторів. Під час уроків музики учні вивчають пісні, які згодом виконують на вечорах, концертах.

Чимало моїх вихованців займають призові місця на фестивалях, конкурсах,  говорить пан Михайло.У пісенному конкурсі "Мамині зіроньки" учні посіли друге місце, а третє  на "Різдвяних канікулах". Солістка Мар’яна Тхір має чимало грамот та нагород, адже неодноразово ставала переможцем пісенних конкурсів. Випускник Тарас Кіх закінчив  Львівське музичне училище і зараз викладає в Червоноградській музичній школі.

Жодне свято у Народному домі села Межиріччя не обходиться без участі Михайла Мигаля, адже він  керівник ансамблів, співає у церковному хорі.  Акордеон в руках Михайла Юрійовича "то сміється, то плаче, то уже кличе у танок".  Уміє музикант і навернути на очі глядачів сльози. А вони щедро обдаровують талановитого вчителя квітами і  оплесками.  Його музика зачаровує, торкається найтонших струн душі. Ноги просяться в танок, а душа співає, коли Михайло на сцені виступає.

Маючи знання професіонала, вчитель музики дає своїм учням те, що вони хочуть  музичну освіту на аматорському рівні.

Я намагаюся вчитися разом із своїми вихованцями. Розумію, що кожен школяр, наче окрема книга, яку починаєш читати. До кожного потрібно знайти підхід,  каже вчитель.   Легше працювати з тими, хто має хист до музики, з деякими доводиться займатися довше.

Разом із колегою обдарований музикант створив гурт "Джерело". Мають хороший репертуар. Життя без музики та акордеону Михайло Мигаль не уявляє.

Про цю людину можна говорити ще багато хорошого. Але словами не передати, як майстерно п. Михайло володіє мовою музики.  Лунатиме українська пісня, допоки є у нашій державі такі талановиті музиканти.

Ольга РОМАНЮК.

На знімку:  вчитель музики Межирічанської школи Михайло МИГАЛЬ на уроці.
Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.