Політичні партії

Найбільше – сокальчан

Минулої неділі біля пам'ятника Тарасові Шевченку в Сокалі пройшов традиційний мітинг на підтримку київського  Майдану. Розпочався він за доброю традицією із виконання Гімну України.  Однак, як зазначив, відкриваючи його, постійний ведучий, випусковий редактор ТРК "Сокаль" Олександр Новацький, чомусь все менше сокальчан приходять на такі мітинги.

– Звичайно, ми переживаємо дуже непростий час, коли люди розчаровані. Наші здобутки не такі, як би хотілось,- підкреслив у своєму виступі голова районної ради Ігор Дацюк.- Але разом з тим не маємо права розслаблятися, не маємо права здаватися. І мусимо стояти до кінця.  Наші хлопці стоять на Майдані, ми закликаємо людей їхати до Києва. Навіть один день там є свідченням того, що люди підтримують європейський Майдан. Відрадно те, що люди зараз не дивляться на політиків, як на якихось богів, а диктують умови, яким має бути політик, що він має відстоювати інтереси народу. Твориться громадянське суспільство. Перед новим роком ми маємо ще раз згуртуватися і їхати на Майдан, щоб сказати рішуче "Ні!" євроазійському союзу. Наше місце в Європі. Маємо змусити піти уряд Азарова у відставку.

І. Дацюк також підкреслив, що Сокальщина слідом за Стрийщиною та Дрогобиччиною послала на Майдан найбільше людей. Але є серед них і такі, хто отримує кошти на поїздку і не з'являється на Майдані. Таких "туристів" більше не будуть відправляти у Київ, щоб не ганьбили нас. Про це говорив і громадський активіст Андрій Бензяк, який приїхав з Києва. Він також розповів про високий дух Майдану, його життя, підкресливши, що Майдан живий і живе.

Їхати на Майдан сокальчан закликав і координатор сокальського штабу на Майдані Володимир Гнідець:

– Треба, щоб люди їхали і відстоювали наші права, наше майбутнє. Коли зустрічаюсь з друзями, кожен говорить: так, ми живемо в біді, нас дурять. Але їх нема на Майдані. Якщо ми завтра чи післязавтра розбіжимося з Майдану, то нас по одному знову вивезуть на Сибір, як уже було колись у часи репресій. Тому я кажу: не будьте байдужими, піднімайтеся, в основному чоловіки, козаки від 25 до 45 років, щоб ми могли створити загони, які можуть захистити себе, бо ми зараз не захищені. Нас в будь-яку хвилину можуть погнати з Майдану. Приходьте в штаб, реєструйтеся. Слава Україні!

Євромайдан підтримує європейська спільнота. До нас їдуть литовці, латвійці, грузини… І в Сокаль завітав  представник єдиної національної партії Михайла Саакашвілі Георгій  Цхомарія. Ось що він сказав на мітингу:

– Вітаю вас, мої браття і сестри. Ці слова я кажу від всього грузинського народу. Ми – браття по духу і йдемо в Євросоюз разом, щоб стати членами єдиної сім'ї. Вірю, що це буде скоро. Наш народ підтримує вас. Слава Україні!

 Оплесками вітали присутні  отця Андрія Мігулку та скаутів, які привезли у Сокаль  вифлеємський вогонь. Звертаючись до присутніх, о. Андрій, зокрема, сказав:

– Вже є добра традиція щороку, 19 грудня, передавати вифлеємський вогонь на Україну. Скаути з Червонограда,  представники яких є тут, на кордоні з Устилугом  взяли цей вогонь від харцежів з Польщі.  Вогонь з Вифлеєму передається як вогонь миру, вогонь любові. Цей вогник запалає в оселях парафіян, бо вже наближається  Різдвяне свято. Вітаю всіх, бажаю вам миру і радості, любові і злагоди, щоб ми не зважали на різні конфлікти, а щоб прямували до святості і до неба. Хай Господь благословить вас, а Матінка Божа хай охороняє.

Звертаючись до мітингувальників, о. Андрій Дутчак підкреслив: щоб змінити країну, потрібно, щоб кожен  змінив найперше себе, повернувся до Бога, дотримувався християнських чеснот, творив державу своїм життям.

Уважно слухали сокальчани виступ депутата районної ради Олега Піддубчишина, який чимало часу провів на Майдані:

– Євромайдан не закінчився, євромайдан продовжується. Закликаю вас їхати на Майдан, міняти тих, хто вже не один тиждень мерзне там. Вони також хочуть додому, але стоять не тільки за своє майбутнє, – за нас всіх, за наших дітей. Закликаю вас власне зараз змінювати своє майбутнє. Ваші діти будуть пишатися вами, якщо відстоїте європейське майбутнє.

Цікавими були виступи завідувача ясел-садка №5  Людмили Венгерак, депутата Сокальської  міської ради Юрія Товарянського, громадського діяча  Івана Дзядика, який прочитав свої нові вірші, присвячені Майдану.

Мітинг закінчився Гімном "Ще не вмерла Україна".

Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews