Головна / Політичні партії / Будьмо вільні! Будьмо натхненні!

Будьмо вільні! Будьмо натхненні!

5 червня депутати Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Олександра Небожук та Андрій Кінах, депутати Сокальської районної та міської ради Тарас Стародуб та Юрій Товарянський, заступник голови районної ради Володимир Чуб («Фронт змін») взяли участь в акції протесту проти ухвалення антиукраїнського законопроекту КолесніченкаКівалова «Про засади мовної політики».

Цього дня біля Верховної Ради відбулися Всеукраїнські збори депутатів місцевих рад, в яких взяли участь майже дві тисячі депутатів із більшості областей України. Виїзні засідання Львівської, Тернопільської, ІваноФранківської обласних, Львівської міської рад та Всеукраїнські збори депутатів місцевих рад, які відбулися під стінами Верховної Ради, одностайно ухвалили резолюцію з вимогою не допустити ухвалення в цілому закону «Про засади державної мовної політики», а в разі його ухвалення – звертаються до Президента України з вимогою ветувати закон та припинити повноваження Верховної Ради. Свободівціочільники ІваноФранківської, Львівської, Тернопільської облрад – Олександр Сич, Олег Панькевич та Олексій Кайда передали до Адміністрації Президента вищезгадану резолюцію.

Від депутатського корпусу Сокальської районної ради її також підписав заступник голови районної ради Володимир Чуб.

«Те, що відбувається зараз у нашій державі, насправді можна окреслити однимєдиним терміном – окупація. Там, де є окупація, там є протистояння. Наше найважливіше завдання зараз – усіма опозиційними силами якнайшвидше розробити радикальну, наступальну, агресивну націєцентричну систему бойкоту цього «юридичного словоблудія» від Колесніченка і Ківалова. Ми напрацюємо систему бойкоту. І ні одне москальське слово не буде звучати на нашій території. Ми оголосимо нашу територію вільною від «москальського бруду», – заявила член Політради Всеукраїнського об`єднання «Свобода», мовознавець Ірина Фаріон під час виступу під стінами Верховної Ради.

Останніми роками українці постійно відчувають на собі всеохопний тиск кримінальноолігархічного режиму. Українофобія влади – тотальна, не лише культурноісторична, але й соціальна. Утримувачі режиму розуміють, що, знищивши духовні підвалини існування української нації, їм буде значно легше визискувати українців економічно. Прагнучи перетворити українців на безправний і бездумний натовп, влада нищить нашу мову та культуру, топчеться по історичній пам’яті, робить українську націю упослідженою на власній землі. Тому сьогодні на місцях ми повинні показати рішучий спротив представникам цієї неукраїнської влади. Ми повинні забути про толерантність і дати бій всім прислужникам, всім холуям цього антиукраїнського збіговиська. Адже у нас забирають мову, яка століттями стояла на сторожі нашої нації у важкі часи і не дала зникнути нам з лиця землі. Тому сьогодні мова потребує нашого захисту. Бо вчора віддали Крим, сьогодні заберуть мову, а завтра збудують широку і світлу дорогу, яка до Сибіру веде. Зараз не час для толерантності. Настав час рішучих дій. Сьогодні всі, хто служить оцим україножерам на місцях повинен піддатися народному суду. Адже прислуговуючи їм, новітні яничари, спокійно працюючи з ними, не даючи жодного спротиву – свідомо також забивають цвяхи в домовину української мови.

Отже, будьмо вільні. Будьмо натхненні. Ми прийняли цей виклик. Відкиньмо будьяку терплячість. Тільки агресивний наступ і спротив цій орді. Орда не знає іншого варіанту, як сила. І гнид типу колеснічєнків, ківалових, сіманєнків – усіх їх ми маємо залишити в канапліхації нашого історичного буття.

Коментуючи ухвалення в першому читанні цього ганебного законопроекту Юрій Михальчишин зазначив: «Шкодуємо тільки про одне, що ми не є представлені в парламенті й не змогли зупинити там кілька десятків потвор, які знущаються з 46 мільйонів людей. Вони це роблять, бо це приносить їм прибуток. Це приносить їм задоволення. Знущання вже не обмежується низькими зарплатнями, безробіттям, зубожінням та вічною безнадією. Сьогодні вони поглумилися з усіх українців, топталися по наших серцях. Ми довеземо цей біль до свого дому та розповімо людям про сьогоднішні сльози. Не сльози відчаю, а сльози гніву. Там де падають сльози гніву, там зростуть грона помсти. І тут восени стоятимуть і гуцули з трембітами, і шахтарі з «бітами».

Очевидно, що законопроект КіваловаКолесніченка є кричущим прикладом українофобії. Він переконливо засвідчує ненависть нинішнього окупаційного режиму до всього українського та його бажання тримати українців в рабському становищі на їх власній землі. Тому лише рішучий спротив цій владі дасть змогу зберегти українську мову, національну ідентичність. Сьогодні від кожного українця, незважаючи на його мову спілкування, залежить, чи вдасться зупинити цей кримінальноолігархічний бульдозер, бо якщо кожен із нас не повстане проти цієї сваволі, то спочатку вони знищать мову наших пращурів, а завтра вже змусять платити й за повітря.

Тарас СТАРОДУБ, депутат Сокальської районної ради від ВО «Свобода».

На знімку: голова обласної ради Олег ПАНЬКЕВИЧ (крайній справа) з депутатами обласної та районної рад у Києві.
Фото Юрія Товарянського.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!