Політичні партії

Чижмар Юрій : “Замість порожньої балаканини пропоную реальні зміни”

ВІДМІНА РОЗМИТНЕННЯ АВТОМОБІЛІВ

Ввізне мито, спеціальне мито, акцизний збір та ПДВ від вартості всіх мит  складають кругленьку суму. Віддати такі гроші не кожному з нас по кишені. Досі я не бачу жодних змін і зрушень у цьому напрямі. Необхідно дати людям можливість доступніше купувати автомобілі за кордоном і припинити змушувати водіїв шукати схеми для уникнення сплати податків.

Законодавство з цього питання впродовж 20 років змінювалося відповідно до зміни влади. Нам роками розказували про підтримку вітчизняних автопідприємств, але досі виробництво якісних автомобілів в Україні не розвинули. Весь час успішно наповнювали бюджет, обдираючи нас із вами та збагачуючи власні кишені.

Наведу приклад розрахунків:

Ввізне мито для транспортних засобів складає 10% від сумарної митної вартості, спеціальне мито  у розмірі 4,318,63% зачіпає всі автомобілі з бензиновими двигунами об'ємом 1,02,2 л.

Акцизний збір розраховується залежно від об'єму двигуна, віку транспортного засобу, типу палива, на якому їздить ТЗ, а також потужності двигуна. ПДВ складає 20% від суми всіх мит.

Тому й виходить, що за транспортний засіб з митною вартістю 2 000 євро з обсягом двигуна 1,6 л треба віддати 7 033 євро. Простий засіб пересування відразу стає недоступним.

Так бути не може!

Акцизний збір має встановлюватися на особливу категорію ввезених товарів: тютюн, алкоголь, предмети розкоші, а не на розмитнення авто. Це досвід багатьох країн світу, влада яких дбає про добробут кожної людини.

Як приклад хочу навести Республіку Молдову. В економіці цієї держави зовсім відсутні власні машинобудівні підприємства. А при ввезенні зза кордону автомобіля з бензиновим 1,6 літровим двигуном необхідно сплатити лише 1280 євро акцизного збору. І на розмір митного акцизу впливає вік автотранспортного засобу, тип двигуна і його робочий об'єм, а не вартість автомобіля.

В "Митний кодекс України" треба негайно внести корективи, відмінивши акцизний збір на ввезення автомобілів. Громадяни матимуть змогу мобільніше та комфортніше пересуватися. Зросте добробут кожної родини. А для вітчизняної автомобілебудівної галузі з'явиться стимул до покращення виробництва власних транспортних засобів.

Нам постійно втовкмачують, що відміна розмитнення автомобілів  це є зменшення відрахувань до бюджету, що держава захищає внутрішнього виробника, в той час, коли насправді держава захищає приватні підприємства олігарха Васадзе. Це є злочином та зрадою інтересів свого народу, утримування його у кредитному ярмі і захист корпоративних інтересів.

Також вважаю, що війна, чи мир, а у нас давно вже немає часу чекати. Зниження вартості митного оформлення завдасть удару по "чорному авторинку" і дозволить залучити до державного бюджету додаткові надходження.

ЗА БАГАТО РОКІВ НАШ ПОЛІТИКУМ І КРОКУ НЕ ЗРОБИВ У БІК ПОЛІПШЕННЯ ЦІЄЇ СИТУАЦІЇ.

А саме відміна ввізного мита є реальним поліпшенням фінансового стану кожної окремої сім'ї.

Юрій Чижмар гарантує внесення законопроекту про відміну акцизного збору на ввіз автомобілів на розгляд Верховної Ради.

НЕМАЄ ЧАСУ ЧЕКАТИ !

НЕ БАЧУ ЗМІН !     

65133975

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.