На сесії Львівської обласної ради депутати звернулись до Президента України, Прем'єрміністра України та Голови Верховної Ради України з вимогою невідкладно виділити з державного бюджету кошти на проведення ремонту автодороги «Ковель – Жовква», а особливо на ділянці Червоноград – Межиріччя – Гірник – Сілець.
Як зазначається у зверненні: «На вказаній ділянці не проведено першочергових робіт із ліквідації аварійної ямковості. На сьогодні Сокаль та Червоноград не мають належного сполучення з обласним центром, це призвело до того, що реанімобілі екстреної медицини зі Львова відмовляються виїжджати на виклики жителів району. Автобуси не курсують за графіком, автобуси «Школярики» не можуть підвезти дітей до шкіл. Дорожнє покриття у вкрай незадовільному стані, водії змушені обминати вибоїни, ями, виїжджаючи на зустрічну смугу, узбіччя, пішохідні доріжки, чим створюють аварійні ситуації. Загалом дорога має настільки катастрофічний стан, що користування нею несе реальну загрозу для життя людей».
Відтак, депутати вимагають від державного керівництва додатково виділити Львівській області у 2014 році з державного бюджету кошти на проведення невідкладних робіт із ремонту дороги загального користування Р15 «Ковель – Жовква», а також доручити компетентним органам вжити невідкладних заходів щодо усунення аварійної ямковості на цій дорозі на території Сокальського району.
(Пресслужба Львівської облради).
Для соціальних потреб громад
17 червня відбулося друге пленарне засідання Львівської обласної ради, де розглянуто та прийнято низку програм та звернень.
Також депутати затвердили додаток №2 Програми соціальноекономічного та культурного розвитку Львівської області на 2014 рік, відповідно до якого визначено структуру використання ресурсу фонду охорони навколишнього природного середовища в розрізі окремих об'єктів та видів робіт. У природоохоронному фонді Львівщини передбачено співфінансування низки проектів міжнародної технічної допомоги.
Для Сокальщини передбачено фінансування на реконструкцію каналізаційних очисних споруд продуктивністю 2700 м3/добу в м. Великі Мости 600 тис. грн., та придбання спецавтомобіля для збирання та транспортування твердих побутових відходів для м. Сокаль – 300 тис. грн
На виконання заходів Програми розвитку освіти Львівщини на 20132016 роки у 2014ому Департаментом освіти і науки проводився конкурс освітніх мікропроектів за напрямом «Енергозбереження в освітній сфері». Оскільки на конкурс надійшло багато проектів, обласна рада прийняла рішення дофінансувати заклади освіти на суму 3020 тис. грн.
Конкурс оголошено за трьома напрямами, відповідно Сокальщина отримала фінансування на такі проекти:
За напрямом «Енергозбереження в освітній сфері»
Капітальний ремонт котельні Тудорковицької загальноосвітньої школи ІІІ ст. Реконструкція внутрішньої системи опалення, капітальний ремонт котельні – 50 тис. грн.
Впровадження енергозберігаючих заходів у Переспівській загальноосвітній школі ІІІ ст. – 17850 тис. грн.
Впровадження енергозберігаючих заходів в Войславицькій загальноосвітній школі ІІІ ст. – 18 тис. грн.
Впровадження енергозберігаючих заходів у Великомостівському НВК «Загальноосвітня школа ІІІІ ст. – ліцей». Заміна вікон на енергозберігаючі – 45035 тис. грн.
Впровадження енергозберігаючих заходів у Сокальському НВК «ЗШ ІІІІ ст. №4 – ліцей». Заміна вікон на енергозберігаючі – 49232 тис. грн.
Впровадження енергозберігаючих заходів у Стаївській загальноосвітній школі ІІІ ст. імені Осипа Лещука. Реконструкція та модернізація системи опалення – 50000 тис. грн.
Впровадження енергозберігаючих заходів у Савчинській загальноосвітній школі ІІІІ ст. Заміна вікон на енергозберігаючі – 48000 тис. грн.
Впровадження енергозберігаючих заходів в Ульвівському НВК «ЗШ ІІІ ст. – дитячий садок» – 48000 тис. грн.
За напрямом «Створення якісного середовища. Освітні округи»
Покращення навчальноматеріальної бази Великомостівського освітнього округу – Великомостівського НВК «Загальноосвітня школа ІІІ ст. – ліцей» – 18 тис. грн.
Покращення навчальноматеріальної бази Острівського НВК «Загальноосвітня школа ІІІІ ст. – дитячий садок» – 20 тис. грн.
За напрямом «Розвиток мережі ДНЗ»
Створення НВК «школасад» та відкриття дошкільної групи у Перетіцькій ЗШ ІІІІ ст. (капітальний ремонт приміщень школи під дошкільну групу) – 50 тис. грн.
Створення дошкільної групи у Борівському НВК «ЗШ І ст. – дитячий садок» – 37450 тис. грн.
Відкриття дошкільної групи з короткотривалим терміном перебування у Дібровській ЗШ ІІІ ст. – 49600 тис. грн.
Створення групи короткотривалого перебування в Опільському НВК «ЗШ І ст. – дитячий садок» – 44458 тис. грн.
Затвердили Програми
За моєю пропозицією, у рамках Програми поповнення бібліотечних фондів на 2014 рік, буде виділено 200 тисяч гривень на оновлення фондів у районних бібліотеках Львівщини. 17 червня, на другому пленарному засіданні ХХХ сесії Львівської обласної ради, депутати затвердили обласну Програму поповнення бібліотечних фондів Львівської області на 2014 рік. На її реалізацію буде виділено з обласного бюджету 900 тисяч гривень. Ці кошти планується використати на забезпечення обласних бібліотек періодичними виданнями, на придбання літератури та електронних видань, часткове поповнення фондів централізованих бібліотечних систем області.
Окрім того, з обласного бюджету будуть виділені кошти на забезпечення бібліотек української діаспори за кордоном україномовною видавничою продукцією.
На черговому засіданні сесії Львівської обласної ради депутати ухвалили рішення «Про затвердження Програми підтримки та розвитку спорту в сільській місцевості на 2014 рік».
Метою Програми, на реалізацію якої в обласному бюджеті передбачено 500 тис. грн., є активізація занять спортом серед жителів сільської місцевості, особливо дітей і молоді, залучення їх до ведення здорового способу життя й систематичних занять масовими видами спорту, підтримка та розвиток сільського спорту.
У ході реалізації Програми заплановано придбати для сільських рад Львівщини комплекти спортивного інвентаря (м'ячі, сітка для футбольних воріт, кільце з сіткою для гри в баскетбол, сітка для гри у волейбол, набір для гри в настільний теніс), а також впорядкувати площинні спортивні споруди в сільській місцевості.
У Львівській області, за даними статистичної звітності, нараховується понад 1800 сіл, більшість з яких не мають достатніх умов для розвитку фізичної культури та спорту серед різних груп населення, передовсім, серед дітей і молоді.
17 червня на другому пленарному засіданні ХХХ сесії Львівської обласної ради депутати ухвалили рішення про затвердження Програми матеріальнотехнічного забезпечення батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Львів» на 2014 рік.
Відповідно до цього рішення, на реалізацію програми буде виділено 600 тис. грн. за рахунок зменшення видатків, передбачених в обласному бюджеті на 2014 рік для обласної державної адміністрації на виконання Програми розвитку мережі комунальних аптек у Львівській області та забезпечення населення Львівщини соціальними ліками, на 500 тис. грн., та обласної ради на виконання Програми матеріальнотехнічного забезпечення та функціонування КП ЛОР «Народна гвардія Львівщини» на 100 тисяч гривень.
Депутати також затвердили Програму сприяння матеріальнотехнічному забезпеченню окремих військових формувань, дислокованих на території Львівської області, на 2014 рік.
На реалізацію програми буде виділено 596,280 тисяч гривень за рахунок зменшення видатків, передбачених в обласному бюджеті на 2014 рік для департаменту інформаційних технологій та господарського обслуговування облдержадміністрації на виконання Обласної програми щодо святкування 200річчя з дня народження Тараса Шевченка, для організації дитячих читань та виступів шкільної молоді на 550 тис. грн., обласної ради – Програми матеріальнотехнічного забезпечення та функціонування КП ЛОР «Народна гвардія Львівщини» на 46,280 тисяч гривень.
Також на сесії прийнято Програму «Боротьби з онкологічними захворюваннями у Львівській області до 2016 року», на яку надано фінансування більше 3 млн. грн. з обласного бюджету. Програму розробив Департамент охорони здоров'я Львівської ОДА у рамках співфінансування виконання у Львівській області проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». Власне Світовий банк планує надати Львівщині протягом трьох років фінансову допомогу в обсязі 10 мільйонів доларів США. Діяльність Програми на Львівщині надасть можливість покращити діагностичну базу онкологічних закладів збільшить точність і достовірність діагностики злоякісних новоутворень на ранніх стадіях.
Ганна КОСТЮК, депутат Львівської обласної ради, голова фракції «Батьківщина» в обласній раді.