Політичні партії

Се ж остання війна!

Се ж остання війна!
Се до бою чоловіцтво зі звірством стає

Іван Франко.

 

Яке то страшне слово – війна. А вона й справді була цих кривавих дня і ночі на центральних вулицях і Майдані Незалежності у Києві. До мирних мітингувальників застосували зброю. Гинули десятки людей, горіли будівлі… Пекло. Та незважаючи на це, люди ще вночі знову їхали до Києва, серед них і сокальчани. А наступного дня у містах і селах України дзвонили дзвони за загиблими, і люди знову збиралися на віче.

Біля пам`ятника Тарасові Шевченку в Сокалі вчора зійшлося кілька сотень людей. Ведучий віча Олександр Новацький запросив до слова священиків Ярослава Кащука, Володимира Жарського, Петра Звіра та Тараса Звіра, які відправили панахиду і кожен з них твердо сказав про те, що церква – з народом.

Далі до мікрофона підходили учасники віча і висловлювали свої почуття, свою печаль за загиблими і тверду віру, що треба стояти до повної перемоги. Голова Штабу національного спротиву Ігор Дацюк, зокрема, підкреслив, що злочинна влада на чолі з президентом пішла проти свого народу, і така влада є аморальною і злочинною, і вона не має права керувати державою. Того дня серед пікетувальників Верховної Ради була і наша десята Сокальська сотня, і депутати районної ради. А також повідомив, що на засіданні Штабу національного спротиву було вирішено, щоб дотримуватися правопорядку, і в цьому допоможе сокальська міліція. А до Києва, незважаючи на перешкоди, знову поїхали сокальчани.

Начальник Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області Володимир Спічак запевнив присутніх, що сокальська міліція є з народом і проти свого народу не піде, вся зброя, яка зберігається у райвідділі, є порахована і опечатана.

Голова PO ВО «Батьківщина» Олег Кожушко, висловивши свою скорботу щодо загибелі людей у Києві, зачитав Відозву виконавчого комітету Львівської обласної ради, а також озвучив повідомлення народного депутата України Степана Курпіля про те, що тяжко поранений на Майдані у Києві мешканець Угнова, якому зробили складну операцію.

Депутат обласної ради Ганна Костюк висловила обурення стосовно тих, хто і на наших теренах прислуговує цій злочинній владі, а саме, звернула увагу на те, що, коли на останній сесії Львівської обласної ради висловлювали недовіру голові облдержадміністрації Олегові Салу, не був присутній депутат Львівської обласної ради від Сокальщини Роман Швед і запропонувала піти під стіни райдержадміністрації, щоб її керівництво залишило кабінети і написало заяви про звільнення. Голова районної ради Ігор Дацюк повідомив, що Наталія Карташова вийшла з членства Партії регіонів, а також вона і її заступники та керівник апарату написали заяви на звільнення, копії яких лежать у кабінеті голови районної ради. Знову буде відновлено рішення про створення виконавчого комітету.

Голова Асоціації сільських та селищної рад у Сокальському районі Володимир Черечін підкреслив, що всі сільські і селищна ради підтримують і допомагають Майдану.

Голова міського осередку ВО «Свобода» Юрій Товарянський з глибоким сумом говорив про смерть свого побратима з Івано-Франківська та про іншого тяжко пораненого однопартійця зі Стрия, а також повідомив про те, що сокальчани телефонують у Штаб самооборони і повідомляють про факти хабарництва у медицині, освіті, і з цим треба боротися всім.

Далі свою «войовничу» поезію прочитав сокальчанин Іван Дзядик, а Оксана Дем`янович розповіла, що українці, які мешкають за кордоном, підтримують Майдан.

Потім учасники віча у своєму рішенні доручили Сокальській районній раді розглянути питання про доцільність обіймати посаду головного лікаря Романом Шведом, звернулись до структурних підрозділів РДА не переховувати у себе керівників райдержадміністрації, вимагали, щоб наказали відтягнути війська і «Беркут» від мітингувальників, закрити всі кримінальні справи проти активістів Євромайдану, відставку Віктора Януковича та розпуск Верховної Ради.

Далі сокальчани на чолі з представниками Самооборони пішли до приміщення райдержадміністрації і знову опечатали кабінети керівників РДА.

Оксана ПРОЦЬ

Фото Ольги ДИЛИН.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.