Політичні партії

Лиш боротись – значить жить

Вже традиційно щонеділі в обідню пору сокальчани сходяться до пам'ятника Тарасові Шевченку на віче. Чомусь з кожним тижнем меншає людей на площі: чи то розчаровуються в наших політиках, чи погодні умови не сприяють, а може, думають що їхня позиція нічого не змінить. Але нині, в такий важливий для України час, не можна бути байдужим, адже твориться історія нашої Батьківщини.

Розпочалося недільне віче з молебеня за український народ, який відправив о. Володимир Жарський. Він також звернувся до сокальської громади: "Добре, що ми небайдужі, що ми далі стоїмо на майданах по всій Україні, підтримуємо людей, які нині перебувають в Києві. Ми виступаємо проти злочинної влади, проти незаконного побиття "Беркутом" невинних синів, старших людей, журналістів, медиків. За ті вчинки, на жаль, досі ніхто не покараний, але винні будуть відповідати перед Богом. Я думав, що злочинна влада покається, до них прийде розум, що вони роблять не добре, не можна застосовувати насилля до невинних дітей, студентів, думав, покаються і перейдуть на бік народу, але цього не сталося. І все ж добре, що ми не відступаємо і йдемо до кінця, бо боремося за правду і справедливість. Нехай всещедрий Господь почує нашу молитву за весь український народ і пошле нам добру долю".

Ведучий Олександр Новацький нагадав вимоги, які висунула громада до представників влади: написати заяви про відставку керівнику райдержадміністрації, її заступникам та керівнику апарату РДА на ім'я голови Львівської ОДА і скласти свої повноваження; передати адміністративне приміщення по вулиці Шептицького, 26 у м. Сокаль у спільну комунальну власність територіальній громаді в особі районної ради. Громада також просила членів районної організації Партії регіонів написати заяви про вихід з партії. А ще 27 січня під час спільної сесії районної та міської рад депутати проголосували за заборону використання символіки Партії регіонів та Комуністичної партії України на території Сокальського району.

Далі слова попросила голова Сокальської райдержадміністрації Наталія Карташова, яка сказала: "Сьогодні, стоячи перед громадою і дивлячись у вічі, хочу вам задекларувати свою позицію як громадянина, як державного службовця щодо важкої суспільно-політичної кризи, яка має місце в нашій державі. Заявляю, що я категорично незгідна і засуджую дії окремих представників правоохоронних органів щодо мирних протестувальників, наших співвітчизників. Категорично засуджую дії беркутівців, міліціонерів, які чинять свавілля і є безкарними. Я підтримую тих людей, які мають право і беруть участь у мирних протестах. Народ обирає владу і має право у цієї влади запитати – дайте відповіді на реалії сьогодення. На жаль, замість відповіді вони отримали кийки, почули постріли. Моя позиція як громадянина, як представника влади: я буду вимагати, як і ви всі, щоб понесли відповідальність всі, хто давав злочинні накази і хто їх виконував. Я завжди дотримувалася і буду дотримуватись норм Конституції України, законів, а також Присяги державного службовця. Але скільки я б тут нині не говорила, наші діла судитиме народ і Бог. Я нині прошу єдиного – миру, взаємоповаги до тих, хто дихає один до одного злобою і ненавистю. Вчора у нас був робочий день, і ми досягли згоди, що не заперечуємо про передачу приміщення, яке належить Сокальській райдержадміністрації, в спільну комунальну власність територіальній громаді. Вимоги щодо написання заяв про відставку також були виконані. Сподіваюся на мир і спокій, надіюся, що врешті-решт ми житимемо в такій державі, на яку заслуговуємо".

Присутні на мітингу запитали голову РДА про те, коли вона напише заяву про вихід з Партії регіонів, на що почули відповідь: "Я належу до політради обласної організації Партії регіонів, і 23 січня відбулося засідання, його підсумки зачитав Петро Писарчук, я прочитаю і прокоментую: "Львівська обласна організація Партії регіонів розділяє біль українців за загиблими на Євромайдані у Києві. Відповідальність за загибель людей в мирний час лягає, в першу чергу, на владу, яка наділена повноваженнями і зобов'язана захищати честь, гідність кожного громадянина в державі, навіть якщо він порушує закон…" Далі люди не дали голові РДА дочитати звернення, почали скандувати: "Банду геть!", "Ганьба!" Після вигуків Наталія Карташова зазначила, що 22 лютого відбудеться конференція обласної організації ПР, на якій буде розглянуто питання про її саморозпуск, і всі складуть свої повноваження і напишуть заяви про вихід з Партії регіонів.

Як зазначив ведучий віча, нині принципово стоїть питання, що на теренах Сокальщини, за двадцять кілометрів
від крайньої точки України, такої злочинної Партії регіонів бути не повинно.

Після цього на вічі виступив голова фракції ВО "Свобода" у районній раді Тарас Стародуб: "Зараз в Україні надзвичайно складна ситуація. Нині тимчасове перемир'я, але якщо хтось думає, що все так легко закінчиться, то він глибоко помиляється. Скільки б людей не стояло в Києві на Майдані, п'ятсот чи тисяча, це все одно постійний тиск на злочинну владу. Але я б навіть сказав, що Україна нині не має влади, нині є окупаційний режим сталінсько-більшовицького штибу, який не думає про наш народ, про українську землю. Вони розглядають Україну як інструмент для самозбагачення. Вони ставлять умови, щоб ми розійшлися, і вони відпустять тих хлопців, яких тримають у заручниках – це ж є шантаж. Але ми не звільнимо просто так жодного приміщення адміністрації, не підемо з Майдану, не розблокуємо вулицю Грушевського, не дамо спокою представникам окупаційного режиму тут, на місцях. Не місце прислужникам на українських вічах, вони повинні покаятися і тихо піти в небуття. Непокаране зло ще більше набирає сили. Сьогодні ми мусимо стати отим палахкотливим вогнем, який повинен запалити кожного з нас. Ми повинні усвідомити, що на кожному з нас лежить відповідальність за те, що ми будуємо сьогодні. Ми не повинні допустити зневіри, песимізму. Ми повинні пишатися, що маємо таку історію, таких достойних лідерів як Бандера, Шухевич, Міхновський. Закликаю усіх до боротьби, не опускайте рук. Нас врятують любов і ненависть: любов до української землі і ненависть до нашого ворога".

Депутат районної ради, помічник народного депутата Степана Курпіля Олег Кожушко зачитав звернення до народу від Юлії Тимошенко, яке вона написала у в'язниці. Він також нагадав уривок з вірша Тараса Шевченка "Минають дні, минають ночі": Страшно впасти у кайдани, // Умирать в неволі, // А ще гірше – спати, спати, // І спати на волі… // І заснути навік-віки, // І сліду не кинуть. // Ніякого: однаково – // Чи жив, чи загинув!

Депутат міської ради Юрій Товарянський зазначив: “…Хто з сокальських правоохоронців відважиться підняти руку на мирних людей, які зібралися на мітинг під адміністрацією? Ніхто, бо усі знають, що народ прийде до них додому і їм того не простить. Що ж це таке твориться в державі, коли за все треба платити: навчання, ліки, довідки. Ми повинні боротися з корупцією, викорінювати її. Ми роздамо листівки з номером довіри, куди кожен зможе подзвонити і повідомити факти, хто і коли його скривдив, вимагав хабар. З негідниками будемо проводити профілактичну роботу, про яку не треба буде звітувати, бо результат побачить і відчує кожен. Дякую усім жертводавцям, хто офірує кошти для Євромайдану, бо ж людей потрібно харчувати, одягати – і сокальчани добре це розуміють. Ми змерзнемо, але вистоїмо і виборемо кращу долю для своїх дітей та онуків мирним шляхом".

Заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб заявив: "Ця Революція Гідності, яка розпочалася майже три місяці тому – це революція боротьби, яка захопила владу від самого верху до самого низу, від Києва і до районних центрів. Людям набридло терпіти і вони піднялися на боротьбу, боряться за європейські цінності, за справедливість і чесність. Ми маємо бути впевнені, сильні, нічого не боятися – і перемога буде за нами. У нас страху не має бути, хай влада нас боїться. Ми будемо безстрашні і дійдемо до кінця, до перемоги. Дехто думає, що він тихенько відсидиться, постоїть збоку, ніякої відповідальності на себе брати не буде і все йому минеться. Ні, цього не буде, народ не відступить просто так. На сайті Сокальської райдержадміністрації з'явилося повідомлення такого змісту: "Сокальська райдержадміністрація повідомляє, що 8 лютого 2014 року розблоковано кабінети керівництва Сокальської райдержадміністрації в присутності заступників голови РДА, керівника апарату та слідчого Сокальського райвідділу О. Стрембицького". Шановне товариство, ви були на пікеті,
де ми разом приймали рішення про те, що опечатуємо кабінети, а не блокуємо. Коли ми зібралися під райдержадміністрацією, то нам повідомили, що жодного працівника в кабінетах райдержадміністрації немає, державні службовці опечатали свої приміщення і залишили робочі місця. Штаб національного спротиву, не знаючи де перебуває керівництво, змушений був опечатати кабінети, щоб там не пропали речі, ми виставили там хлопців з самооборони, щоб дійсно оберігати приміщення та цінності, що в них знаходяться. Однак заявляю, що повідомлення райдержадміністрації є недостовірним і спростовує ситуацію. Ось копія акту віча 23 січня, на якому самооборона та представники громади діяли від імені учасників віча. 8 лютого сталося так, що пломби було зірвано. Я ставлю запитання до віча: ми це маємо простити чи відновити?"

Громада Сокаля проголосувала за відновлення рішення віча від 23 січня. Таким чином народ вирішив, що кабінети керівництва Сокальської райдержадміністрації необхідно знову опломбувати.

Володимир Чуб також розповів про роботу Штабу національного спротиву. В районній раді найближчим часом буде створено міжфракційне об'єднання "Народна рада", як рекомендує Київський штаб національного спротиву. Сюди входитимуть голови місцевих рад, громадські організації. При народній раді буде створено районний антикорупційний комітет, який розкриватиме бюджетні порушення, корупцію.

Слово мав і колишній працівник правоохоронних органів Василь Возняк: щоб Народна рада була дієвою, потрібно подумати над кандидатурами сокальчан, хто зможе очолити і працювати в ній.

Віче закінчилось виконанням Славня. Кожен, хто прийшов, усвідомлював, що попереду – ще велика і довга боротьба, але вона перспективна і приведе до перемоги.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.