Політичні партії

Майдан – стоїть!

Вперше у цьому році на сокальському майдані зібралися люди. Незважаючи на препогану погоду, дощ зі снігом, прийшли ті, що приходили завжди. І вже традиційно вів віче журналіст Олександр Новацький. З духовним благословенням і палкими патріотичними словами до громади звернулися священики греко-католицької та української православної автокефальної церков о. Ярослав Кащук та о. Володимир Жарський. Духовні особи закликали до єдності і в мирний спосіб відстоювати нашу свободу, підтримувати головний Майдан у Києві.

Всеукраїнське об`єднання «Майдан» виступило із Заявою, у якій висловили позицію стосовно чергового побиття мирних громадян, серед яких сильно травмовано колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і це було не що інше, як «санкціонований замах на його життя з боку режиму Януковича. ВО «Майдан» вимагає притягнути до відповідальності бійців спецпідрозділу «Беркут», які грубо перевищили свої службові повноваження…. Кров мирних громадян – на руках міністра внутрішніх справ Захарченка, тому він повинен бути негайно відправлений у відставку. ВО «Майдан» розцінює ці події як свідомий акт влади, спрямований на застосування сили проти Євромайдану, в порушення всіх, взятих на себе зобов`язань перед міжнародною спільнотою».

О. Новацький озвучив пропозиції ініціативної групи, що стосувалися створення ВО «Майдан». Вирішено було для більш дієвої роботи підсилити ініціативну групу активістами і представниками штабу. За Андрія Бохняка, Володимира Гнідця та Андрія Бабуха – координаторів сокальського штабу у Києві, Ігоря Дацюка – голову районної ради, Володимира Чуба – представника Штабу національного спротиву у Сокальському районі одноголосно проголосували всі учасники сокальського майдану. А також певні напрями роботи ініціативної групи, а саме: організаційно-волонтерський очолив голова Сокальської районної організації ВО «Свобода» Ігор Петренко, інформаційно-аналітичний – журналіст Олександр Новацький, територіального розвитку – голова районної ради Ігор Дацюк, співпраця з областю – голова РО «Удар» Юрій Лукашевський, співпраця з сокальським штабом у Києві – Володимир Чуб. Також ведучий закликав у трудових колективах створювати осередки «Майдану».

Своїми думками стосовно створення громадської організації «Майдан», яка б протистояла чинному режиму, поділився голова районної ради Ігор Дацюк. Також він підкреслив, що сокальці є одними з найактивніших на київському Майдані. Про допомогу сокальчанам на Майдані у Києві і десятій сокальській сотні розповідав наш земляк, а нині – киянин, підприємець Ігор Новосад, він наводив конкретні приклади про корумпованість найвищих владних структур. Про єдність, скоординованість дій, активність наших громадян у поїздках на Майдан у Київ вели мову голова районної організації «Удар» Юрій Лукашевськаий, депутат Львівської обласної ради Ганна Костюк, священик о. Володимир Жарський. Сотенний десятої сокальської сотні у Києві, яка захищає будинок профспілок, де є штаб Майдану, Андрій Бохняк закликав молодь їхати на Майдан, бо там вирішується їх майбутнє, доля Української держави. Радикальним і критичним був виступ депутата Сокальської міської ради Юрія Товарянського, який, зокрема, наголошував на тому, що в часописі «Голос з-над Бугу» публікуються вітання голови Сокальської РДА Наталії Карташової і, на його думку, безкоштовно, говорив про не участь пластунів та про недостатню активність депутатів районної ради у Майдані… Стосовно цього конкретну відповідь дав депутат районної ради, пластун Євген Матвіїв, котрий повідомив про участь дорослих членів «Пласту» та депутатів районної ради в акціях протесту в Києві та Сокалі, а також підкреслив, що неповнолітні пластуни не мають права брати участь у таких заходах, лише зі згоди і участі батьків. Один з промовців намагався мікрофон майдану використати для своїх приватних цілей – з’ясовування стосунків, але ведучий попросив на майдані вести мову про проблеми громадянського суспільства загалом, які б зміцнювали і об`єднували його, а не навпаки.

А далі до пам`ятника Тарасові Шевченку з Вифлеємською зіркою прийшли колядники з Ульвівка на чолі з Богданом Андрейчуком і виконали в`язанку чудових українських колядок та щиро віншували присутніх.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

На знімках: вгорі зліва – виступають колядники зі с. Ульвівок; справа – на віче виступає Андрій Бохняк, сотенний десятої Сокальської сотні; внизу – під час посвячення прапорів сотень на Майдані у Києві, виступає народний депутат України Андрій Парубій.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.