Політичні партії

Місцеві вибори 25 жовтня 2020 року:  нові варіанти вибору для Сокальщини  

Призначення Верховною Радою України місцевих виборів на 25 жовтня 2020 року  та наступне опублікуванням змін до Виборчого кодексу та Закону України «Про місцеве самоврядування» набуває все більшого суспільного резонансу на місцях, де не є винятком  теперішній   Сокальський район. Пишу теперішній, бо майбутні територіальні громади  Сокальщини включено у новий  Червоноградський район. Але саме на основі цих громад відбуватимуться вибори як до їхніх власних органів самоврядування, так й до вказаної районної та Львівської обласної рад.

Найперше, виборче законодавство чітко розмежовує тип виборчої системи  у залежності від чисельності виборців. На сьогодні, на території Сокальського району та міста обласного підпорядкування Червонограда будемо мати чотири нові громади:

  • Червоноградська , де зареєстровано 67263 виборці;
  • Сокальська – 39761;
  • Великомостівська – 12481;
  • Белзька –  відповідно 10933,

 а, отже, у кожній із них відбудуться вибори за пропорційною партійною системою,  подібною до 2015 року.

Вихідну електоральну статистику варто окремо розглянути у розрізі центрів ОТГ та інших населених великих пунктів громад. Так, якщо у Червоноградській громаді виразно домінує власне м. Червоноград (майже 50, 5 тис. виборців, а, наприклад, у м. Соснівка – 8258, с. Сілець – 2653, смт. Гірник – 2150, с. Острів – 1358 тощо), то в інших громадах співвідношення не є таким виразним, надаючи окремим великим селам, не кажучи вже про селища та міста цікаві інструменти відстоювання своїх інтересів.

У адмінцентрі Сокальської громади проживає тільки трохи більше 15,3 тис. виборців, а решта, насамперед, у таких великих населених пунктах як смт. Жвирка – 2860,  с. Поториця – 1304, Тартаків – 1104,  с. Стенятин – 985 та ін.

Не менш цікавими мають бути вибори у Великомостівській міській громаді, де у власне Великих Мостах на обліку перебуває 4940 виборців та, для порівняння, у с. Реклинець – 1253,  с. Двірці – 704,  с. Домашів – 621 тощо.

Окремо згадаймо про невелику, але досить перспективну Белзьку громаду, де в центрі м. Белзі маємо 1544 виборців, а решту,  найперше у таких населених пунктах, як с. Карів – 753,  м. Угнів – 654,  с. Домашів – 621, с. Ванів – 593 .

Не випадково так докладно зупинявся на даних, а для того щоб показати, які можуть бути варіанти відповіді лідерів місцевого самоврядування на те, що після виборів 25 жовтня ц.р. старост будуть не обирати, а призначати ради територіальних громад за поданнями голів.

Навіть з огляду на це, як мені видається, що наступні вибори стануть цікавими змаганнями чинних місцевих урядовців, обласних й районних депутатів та нових особистостей із відповідними командами

Продовження теми  можна буде прочитати у  наступних сторінках «Голосу Сокальщини».

 

Голос Сокальщини на GoogleNews