Політичні партії

На користь громади Сокальщини повинні бути використані бюджетні кошти

Бюджетна система України побудована таким чином, що більшість податків та платежів, які сплачують підприємства, люди, консолідується у Державному бюджеті. Тобто керують цими коштами з Києва. На жаль, така ситуація призводить до того, що фінансування певної території часто відбувається не по потребах, а по тому, як їх "випросили".

У попередні роки з обласного та державного бюджетів виділяли дуже мало коштів на соціальнокультурний розвиток Сокальського району, що було менше фактичної потреби. Так, згідно з поданою інформацією у листі Львівської ОДА № 5\86861\0\211 від 22. 08. 2011 р. за останні два роки виділено коштів: 2009 p.: обласний бюджет  261,4 тис. грн.; державний  230 тис. грн.; 2010 p.: обласний  637,1 тис. грн.; державний  545,0 тис. грн. Та цього року вдалось переломити ситуацію на краще. Однак цьому передувала щоденна праця  участь в робочих нарадах, сесіях та робота в комісіях Львівської обласної ради. Це дозволило лобіювати інтереси Сокальщини і невдовзі принесло свої плоди. Станом на 31 серпня 2011го прийняті рішення про фінансування наступних об"єктів та заходів у Сокальському районі: Завершення будівництва СЗШ ІІІ ст. на 150 учнів з двома дошкільними групами по 15 дітей і фельдшерським пунктом в с. Пристань: бюджет розвитку обласного бюджету  50 тис. грн.; субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію пріоритетів розвитку регіонів  два мільйони гривень; додатково Сокальська районна рада прийняла рішення про виділення із районного бюджету 750 тис. грн. на добудову школи.

Дитячий садок-ясла на 90 місць в с. Сілець (будівництво) бюджет розвитку обласного бюджету  289 тис. грн.

Будівництво критого басейну 12,6 х 6,15 м та чотири ванні кімнати з перехідною галереєю для санітарної школиінтернату •ІІІІ ст. у м. Сокалі для дітей, хворих на сколіоз: бюджет розвитку обласного бюджету  50 тис. грн., субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію пріоритетів розвитку регіонів  чотири мільйони гривень.

Підвідний газопровід до с. Заболоття, рамкова угода "Нафтогаз України"  234,1 тис. грн.

Реконструкція каналізаційних очисних споруд, продуктивністю 2700 м/куб на добу в м. Великі Мости: обласний фонд охорони навколишнього природного середовища  300 тис. грн.

Вивіз заборонених і непридатних до використання у сільському господарстві пестицидів: обласний фонд охорони навколишнього природного середовища  120 тис. грн.

Кошти на проведення культурно-масових заходів. ІХй Міжнародний сплав на байдарках "Буг-2011"  10 тис. грн.; II Міжнародний фольклорний фестиваль "Белзька брама-2011"  10 тис. грн.; "Дні добросусідства Корчмин-Стаївка"  5 тис. грн.

Підтримані проекти місцевих рад у рамках конкурсу мікропроектів на встановлення дитячих майданчиків в м. Сокаль  50 тис. грн., м. Белз  39,900 тис. грн.

Кошти виділені на ремонт доріг.

Субвенція з державного бюджету на дороги комунальної власності: поточний ремонт вул. Героїв УПА (Сокаль)  299,85 тис. грн., вул. Степана Бандери (Великі Мости)  299,00; вул. Григоренка (Сокаль)  76,44, вул. Гоголя (Сокаль)  129,19; вул. Підкови (Сокаль)  150,00; вул. Весняна (Бутини)  50,00; вул. Підлісна (Волиця)  50,00; с. Перетоки  с. Скоморохи  130 тис. грн., с. Тартаків  •с. Княже  70 тис. грн.

Поточний ремонт вулиць і доріг комунальної власності з обласного бюджету: вул. Польова (Белз), вул. Перегорода (Волсвин), вул. Шептицького (Тартаків), покриття присілка Насалі (Сілецька сільська рада), вул. Вишнева (Ванів), вул. Стуса (Горбків), вул. Зелена (Перв’ятичі), вул. Січових стрільців (Забужжя), вул. 1 Травня (Жужеляни), вул. Яруги (Стремінь), вул. І. Франка (Переспа), вул. Садова (Хоробрів), вул. Зелена (Стенятин), вул. С. Бандери (Жвирка), вул. Зелена (Варяж)  по 40 тисяч гривень кожній; •вул. Яворницького (Сокаль)  85 тис. грн.; вул. Тартаківська (Сокаль)  70 тис. грн.; вул. Куток (Боб’ятин)  20 тис. грн.

Як бачимо, виділені кошти скеровані на соціальні об"єкти та дороги району. Представники сільських та міських громад, депутати та усі небайдужі громадяни можуть проконтролювати, аби ці бюджетні кошти використали раціонально, економно та законно, а, основне, з користю для їхніх громад.

Ганна КОСТЮК,
депутат Львівської обласної ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews