Головна / Політичні партії / Не будьмо байдужими до української мови!

Не будьмо байдужими до української мови!

Десятого червня на центральній площі біля пам’ятника Степанові Бандері в місті Великі Мости з ініціативи Сокальської районної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» відбулось народне віче на захист української мови. У заході взяли участь депутати місцевих рад від ВО «Свобода», вчителі місцевої школи, міський голова, священнослужителі, інтелігенція.

Перед громадою виступили депутат Львівської обласної ради Олександра Небожук, міський голова Великих Мостів Ярослав Ройко, депутат Сокальської районної ради Тарас Личко, депутат Великомостівської міської ради Ігор Петренко, депутат Сокальської міської ради Юрій Товарянський, вчитель Великомостівскьої школиліцею Петро Носаль та інші представники громадськості, зокрема, мовознавець Галина Осіпова.

У своєму виступі свободівка Олександра Небожук зазначила: «5 червня, вівторок, який ми називаємо «чорним», Верховна Рада України на догоду Москві ухвалила в першому читанні законопроект «Про засади державної мовної політики». Тим самим депутати потоптались по Конституції України і по нашій гідності та честі. Ми сьогодні не повинні мовчати! Ми просто зобов’язані висловлювати своє незадоволення. Насправді, захищати потрібно українську мову, а не якусь іншу регіональну, адже ЗМІ, телебачення, весь інформаційний простір – переповнені російською».

– Не будьмо байдужими! – звернувся до громади настоятель церкви Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Володимир Юськів. – Робімо все можливе, щоби прийдешні покоління не звинувачували нас у бездіяльності, в тому, що ми нічого не робили для захисту своєї рідної, української мови. Сьогодні з нами наймолодший захисник української мови Роман Швець, який щойно був охрещений у нашій церкві. Його батьки колись розкажуть йому про цю знакову для нас усіх подію.

Депутат Великомостівської міської ради, свободівець Ігор Петренко у зверненні до громади наголосив: «Законопроектом Ківалова-Колесніченка роблять чергову спробу розколоти Україну. Ми маємо виходити на акції протесту, бути готовими захищати рідну мову біля Верховної Ради». Він зачитав заяву Політвиконкому Всеукраїнського об’єднання «Свобода», якою закликав українців не купувати московських товарів, не читати й не розмовляти мовою окупантів, бойкотувати російськомовні програми радіо й телебачення.

Олександра Небожук виголосила звернення щодо неприпустимості ухвалення в цілому та підписання Президентом законопроекту КіваловаКолесніченка. Це звернення підтримали всі учасники віча. Громада вирішила скерувати звернення в центральні органи влади.
Громаді міста також було презентовано показ плакатів на мовну тематику, автором яких є мовознавець, депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон.

Світлана ШУМИЛО, м. Великі Мости.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

ten − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!